دکوراسیون اتاق کودک در آپارتمان‌های کوچک و نکات مربوط به آن

زندگی شهری، تورم و گرانی زندگی را به‌گونه‌ای در شهرهای پیشرفته برای ما رقم‌زده است، که باید برای سکونت و زندگی خانه‌های کوچک را انتخاب کنیم. باوجود این مسئله، مسلماً خانه‌های کوچک دارای اتاق‌خواب‌های کوچکی نیز می‌باشند که شاید نتوان در آن‌ها تمام وسایل موردنیاز برای کودکان و یا بزرگ‌سالان را قرار داد. پس با این وجود چگونه می‌توان دکوراسیون اتاق کودک در آپارتمان‌های کوچک را به‌خوبی طراحی کرد؟ برای این موضوع چه راه‌حلی وجود دارد؟

نکات مهم در دکوراسیون اتاق کودک در آپارتمان‌های کوچک

تجربه ثابت کرده که برای هر مشکلی، راه‌حلی نیز وجود دارد. در این خصوص نیز راه‌های چاره وجود دارد که آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

  • استفاده از سرویس خواب کم جا چوب

یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌هایی که برای دکوراسیون اتاق کودک در آپارتمان‌های کوچک وجود دارد، استفاده از سرویس‌های کم جا چوب است. این سرویس خواب‌ها به‌گونه‌ای هستند که می‌توان آن‌ها را متناسب با فضای موجود طراحی کرد و به ساخت آن‌ها پرداخت.

شیوه ساخت این سرویس‌ها به این شکل است که بر اساس سلیقه افراد می‌توان تخت خواب را به‌گونه‌ای ساخت که در زمان‌هایی که به آن نیازی نیست، می‌توان تخت را در داخل دیوار جمع کرد به‌گونه‌ای که شبیه به کمد به نظر می‌رسد.

همچنین یکی دیگر از شیوه‌های ساخت سرویس خواب، میزتحریر و کمد دیواری برای کودکان با استفاده از سیستم کم جا چوب به این شکل است که سرویس خواب را به‌صورت مرتفع می‌سازند به‌گونه‌ای که تخت از زمین دارای ارتفاع است و در زیر آن میزتحریر و کمد قرار دارد.

به کار بردن این شیوه علاوه بر کم جا بودن و نیاز داشتن به فضای کم در اتاق، بسیار موردتوجه و موردعلاقه کودکان قرار می‌گیرد و طراحی‌های منحصربه‌فرد آن باعث جلب‌توجه و رضایت کودکان می‌شود.

  • استفاده از مبلمان و تخت خواب تاشو

از دیگر شیوه‌هایی که برای دکوراسیون اتاق کودک در آپارتمان‌های کم جا می‌توان استفاده کرد، به کار بردن مبلمان و یا تخت تاشو است که این مدل نیز تقریباً مانند مدل‌های کم جا چوب هستند، اما با این تفاوت که در دیوار نصب نمی‌شوند و کاملاً مستقل از دیوار اتاق هستند و می‌توان آن‌ها را به‌راحتی جابه‌جا کرد.

تخت خواب ساخته‌شده به‌وسیله این شیوه به صورتی است که با تا کردن تخت خواب می‌توان آن را به مبل و یا کاناپه تبدیل کرد. درنتیجه به کار بردن چنین ابزارهایی نیز برای اتاق‌های کوچک کودکان مناسب است و برای آن‌ها هیجان‌انگیز خواهد بود.

  • به کار بردن کمد دیواری‌هایی با درب ریلی

برای اتاق‌خواب‌های کوچک بهتر است که از انواع ریلی کمد دیواری‌ها استفاده شود، زیرا ازآنجایی‌که درب این کمدها به‌صورت ریلی باز و بسته می‌شوند، فضای کمتری را اشغال می‌کنند و برای چنین اتاق‌هایی مناسب‌تر هستند.

دکور اتاق کودک
مناسب ترین دکوراسیون اتاق کودک

چگونه می‌توان کاری کرد تا اتاق کودک در آپارتمان‌های کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد؟

با استفاده از راهکارهایی می‌توان محیط کوچک اتاق‌خواب کودک را به‌گونه‌ای طراحی کرد که فضا بزرگ‌تر به نظر آید.

برای این کار باید به عواملی از قبیل زیر توجه کرد:

  • رنگ‌های به کار گرفته‌شده در اتاق

رنگ در کوچک و یا بزرگ دادن فضاهای مختلف بسیار تأثیرگذار است. به‌گونه‌ای که بهتر است برای محیط‌های کوچک از رنگ‌های روشن مانند: سفید، صورتی، سبز روشن، زرد و … استفاده شود تا محیط بزرگ‌تر به نظر آید.

همچنین نباید از انواع کاغذدیواری و یا پوسترهای دیواری شلوغ برای این‌گونه فضاها استفاده نمود. زیرا این موارد حتی اگر دارای رنگ روشن باشند، بازهم باعث کوچک‌تر جلوه دادن محیط می‌شوند. پس بهتر است که دیوارها دارای رنگ یکدست و ساده و بدون طرح باشند.

  • پنهان کردن اشیای اضافی و کوچک از جلوی چشم

در رابطه با دکوراسیون اتاق کودک بهتر است که هرگونه اشیای اضافی و غیر لازم از جلوی چشم جمع شود و در کمدها جای‌داده شود. همچنین نباید در این خصوص از لوازم دکوری رومیزی و یا دیواری به‌اندازه زیاد استفاده گردد، بلکه هر چه فضا خلوت‌تر باشد، محیط بزرگ‌تر جلوه می‌کند.

  • استفاده از سبک مینیمالیستی

یکی از مناسب‌ترین شیوه‌ها برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده از سبک‌های مینیمالیستی است، زیرا بر اساس این سبک باید از هرگونه پیچیدگی و جزئیات غیرکاربردی در محیط پرهیز شود و از وسایل ساده و مرتب بهره برده شود.

  • به کار بردن وسیله‌های کم جا چوب و یا تاشو در اتاق

در انتها نیز باید گفت که استفاده از وسیله‌های کم جا چوب و تاشو نیز که در قسمت‌های فوق به آن‌ها اشاره شد، باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند.

بنابر آنچه گفته شد، برای دکور کردن اتاق کودکان به‌ویژه در آپارتمان‌های کوچک می‌توان روش‌های مختلفی از جمله نصب انواع کمدهای دیواری ریلی و استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده و رنگ‌های روشن را مورد توجه قرار داد تا نه تنها دکوراسیونی زیبا و جذاب ساخت بلکه از فضای موجود نهایت استفاده را کرد.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

7 − یک =

نوشتهٔ پیشین
نورپردازی آشپزخانه و نکات مهم مربوط به آن
نوشتهٔ بعدی
مناسب‌ترین دکوراسیون اتاق خواب
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ