ساخت ویلا

ساخت ویلا

ساخت ویلا در نقاط مختلف کشور، اوج گرفته است. به ویژه مناطقی همچون اطراف تهران و شمال، به شدت مورد توجه سازندگان ویلا قرار گرفته اند. یکی از دلایلی که باعث شده تا ویلاسازی در این نقاط افزایش یابد؛ سکوت و آب و هوای مطبوع و مناسبی است که در آنها جریان دارد. همچنین این مناطق، به دور از هیاهو و شلوغی های شهر بوده و یک مکان دنج و آرام محسوب می شوند. مکانی که می توان در آخر هفته و برای استراحت به آنجا رفت و روح را جلا بخشید.

آرشام دکور ارائه دهنده خدمات ساخت ویلا از 0 تا 100 پروسه می باشد؛ از مشاوره تخصصی گرفته تا خرید زمین، ساخت ویلا، محوطه سازی و ….

نکات مهم سفارش ساخت ویلا

ویلا به خانه هایی با سقف شیب دار یا معمولی و با نمای 4 طرفه گفته می شود. خانه هایی که ساختاری متفاوت از ساختمان های شهری داشته و شبیه به آنها نیستند. در اطراف ویلا، فضای سبز اصولی طبق نقشه محوطه سازی وجود داشته و هوای پاک نیز در محیط بیرونی آن جریان دارد. اکنون اگر تصمیماتی مبنی بر ساخت ویلا گرفته اید و می خواهید سفارش این کار را به مجریان اختصاصی بسپارید؛ بهتر است با نکات مهم سفارش ساخت ویلا آشنا شوید.

این نکات منجر به افزایش آگاهی تان شده و در نهایت، ویلای دلخواه و اُکازیون را پیش رویتان ظاهر می سازند:

  • نکته مهمی که در ابتدای کار باید به آن دقت کنید؛ مشخص نمودن طرح کلی ویلاست. بعد از آن باید سبک ویلا را تعیین کنید. (سبک مدرن یا کلاسیک)
  • باید با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه، یک پوشش بیرونی مناسب را برای نمای خارجی ویلا انتخاب کنید. این پوشش باید ضمن برخورداری از ظاهر زیبا، از لحاظ کیفیت، استحکام و دوام، مورد تایید باشد.
  • انتخاب متریال و مصالح مناسب جهت ساخت ویلا نیز از نکات مهم بعدی است که می بایست به آن توجه فرمایید. سعی کنید علاوه بر متریال قیمت مناسب، به مصالح باکیفیت نیز توجه نموده و آنها را انتخاب کنید. با این کار، هزینه های تعمیر ویلا در آینده از دوش شما ساقط خواهد شد.
  • در رابطه با ساخت محوطه ویلا نیز باید از پیش، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید.
  • طراحی داخلی دکوراسیون ویلا از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
  • هزینه ساخت ویلا نیز نکته مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. ابتدا باید بودجه خود را مشخص کرده و هزینه را با آن وفق دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها با مشاورین ما در آرشام دکور تماس حاصل فرمایید.

انواع سبک های ساخت ویلا

ساخت ویلا بر اساس دو سبک کلی یعنی سبک مدرن و سبک کلاسیک صورت می گیرد:

ویلا سبک مدرن:

ساخت ویلا با سبک مدرن نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از نقاط دنیا انجام می شود. این سبک، از مدرنیسم الگو پذیرفته و در معماری ویلا لحاظ می گردد. ویلاهایی که از سبک مدرن پیروی می کنند؛ سادگی بیشتری را به تصویر کشیده و آن را با خلاقیت ادغام کرده اند. یکی از ویژگی های بارز ویلاهای مدرن، استفاده از پنجره های بزرگ است. پنجره هایی که ضمن نمادار بودن، نور بیشتری را به داخل می تابانند. همچنین در دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا، از رنگ های خنثی و نود، بیشتر استفاده می شود.

ویلا سبک کلاسیک (سنتی):

شاید با شنیدن نام ویلا سبک کلاسیک، تصویری متفاوت از این ویلا در ذهنتان مجسم شود. اگرچه تا حدودی این تصویر ذهنی صحیح است؛ اما به طور کلی اینطور نیست. در واقع می خواهیم بگوییم ویلاهایی که دارای سبک کلاسیک اند؛ استانداردهای مربوط به ویلاهای سبک مدرن را به همراه دارند. با این تفاوت که در ویلاهای کلاسیک یا سنتی، ظاهر متفاوت تری به چشم می خورد. معمولا این ویلاها دارای ویژگی های سلطنتی و دکوراسیون مجلل و گرم هستند و قیمت آنها بیشتر از ویلاهای مدرن است.

مراحل ساخت ویلا

در تشریح مراحل ساخت ویلا می توان به این موارد اشاره نمود:

خرید زمین

نخستین مرحله از ساخت ویلا به مرحله خرید زمین اختصاص دارد. ابتدا باید زمین و مکان مناسب را انتخاب و خریداری نمود. البته پیش از آن، ارزیابی زمین از میزان دسترسی به خدمات ضروری و اولیه، میزان ارتفاع از سطح دریا، امنیت، نوع محیط و … باید صورت گیرد.

طراحی نقشه ویلا

منظور از طراحی نقشه ویلا، طراحی معماری و طراحی داخلی آن است. در طراحی معماری و کلی ویلا باید به پارامترهایی همچون اندازه و متراژ کلی ویلا، تعداد طبقات و اتاق های آن توجه نمود. در رابطه با طراحی داخلی ویلا نیز باید نکاتی همچون نورپردازی، دکوراسیون داخلی، نوع پوشش، نمای داخلی و خارجی، درب و پنجره و … مورد توجه قرار گیرد که معماران آرشام دکور توجه ویژه ای به آن دارند.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی یکی دیگر از مراحل ساخت ویلا محسوب می شود. این اقدام باید با توجه به متراژ بیرونی ویلا صورت گیرد. مسلما ویلاهایی که زمین و متراژ بزرگتری دارند؛ فرصت بهتری برای محوطه سازی خواهند داشت. در ویلاهای کوچک نیز می توان متناسب با فضا، بهترین محوطه سازی را انجام داد.

اجرای ویلا

در مراحل آخر و پس از تعیین تمامی پارامترهای مهم، نوبت به اجرا و ساخت ویلا می رسد. حصول نتایج ایده آل با مجریان حرفه ای و متخصص کسب می شود. این افراد با توجه به تجربه بالای خود می دانند چطور ویلای رویایی و محبوب شما را بسازند.

آرشام دکور ارائه دهنده خدمات ساخت ویلا

برای دریافت خدمات ساخت ویلا می توانید مجموعه آرشام دکور را انتخاب کنید. ما با افتخار در کنار مشتریان خود حضور یافته ایم و این مجموعه در آستانه بیست سالگی خود قرار دارد. در این بیست سال سعی کرده ایم تمامی خدمات دکوراسیون و ساخت ویلا را با رعایت کیفیت و استانداردهای لازم ارائه دهیم. استفاده از ابزارهای تمام اتوماتیک و پیشرفته از یک سو و حضور نیروهای حرفه ای و زبده از سوی دیگر، از ما یک مجموعه موفق ساخته است. البته اعتراف می کنیم حضور صمیمانه و متعهدانه مشتریان در این مسیر نیز بسیار موثر بوده است. ما بهترین و تازه ترین ایده ها را برای ساخت ویلا به شما پیشنهاد می دهیم تا در آخر، انتخابی متمایز را برایتان رقم بزنیم.

ویلاسازی در نقاط خوش آب و هوای کشور همچون اطراف تهران و شمال، بسیار مرسوم شده است. در همین راستا شرکت های متعددی به فعالیت در خصوص طراحی و ساخت ویلا پرداخته اند. در این میدان سرسخت رقابت، شرکت هایی موفق ترند که کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهند. خوشبختانه مجموعه آرشام دکور با رعایت اصل کیفیت توانسته در این میدان رقابت کند. ما اینجاییم تا کمک کنیم شما بهترین تصمیمات راجع به ساخت ویلا را لحاظ فرمایید و از اولین مرحله خرید زمین تا ساخت ویلا در کنار شما باشیم.

دیگر خدمات ساخت ویلا در آرشام دکور

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا مدرن

محوطه سازی، آلاچیق و استخر

محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

خرید زمین برای ویلا مسکونی

خرید زمین برای ویلا مسکونی

امتیاز دهید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ