آشپزخانه دیزاین شده با کابینت پولیشی

کابینت پولیشی

در صورتی که به دنبال کابینت‌های شیک و جدید برای آشپزخانه خود هستید، حتما نام کابینت پولیشی یا انزو به گوش شما خورده است. همان طور که از نام آن پیداست در ساخت این نوع کابینت‌ از سبک کابینت نئو کلاسیک از رنگ پلی اورتان و مایع پولیش استفاده می شود و این ویژگی آن را برای بازسازی و دکوراسیون شیک آشپزخانه مناسب می کند. پولیش نوعی ماده خمیری شکل بوده که بر روی سطوحی مختلفی نظیر چوب، شیشه و پلاستیک اسپری می گردد. این رنگ علاوه بر قیمت بالا باید در محیطی ایزوله و به دور از هر گونه آلودگی و گرد و خاک پاشیده شود. از این رو طراحی و ساخت کابینت از مدل های پولیشی و پلی اورتان کار آسانی نمی باشد و باید کاملا تخصصی و طبق استاندارد های آن اجرا شود.

کابینت‌های پولیشی در گروه کابینت‌های انزو می‌باشد با این فرق که روکش‌های انزو وکیوم شده است؛ اما کابینت های پولیشی پس از پولیش شدن با استفاده از رنگ‌های پلی اورتان، سطحی آیینه ای و براق خواهند داشت. این نوع کابینت‌ آشپزخانه دارای مغزی ام دی اف خام بوده و به وسیله دستگاه‌های CNC به شکل‌های مختلفی برش خورده و طرح‌های گوناگونی بر روی آن حکاکی می شود.

نمونه کارهای کابینت پولیشی/طرح انزو سبک نئو کلاسیک طراحی شده توسط آرشام دکور

کابینت پولیشی چیست؟

به کابینتی که جنس بدنه آن از رنگ پولیش ساخته شده باشد و رنگ آنها همانند یک لایه شفاف به ضخامت ۳ میل روی بدنه قرار گیرد، کابینت پولیشی می‌گویند. از بهترین ورق‌های ام دی اف خام که همان ام دی اف واناچای مالزی و تایلند است، برای ساخت این کابینت استفاده می‌گردد. کابینت‌های پولیشی به طور کامل ضد آب هستند، زیرا همه بدنه آن‌ها با ماده پولیش محافظت شده است و دیگر راه نفوذ برای رطوبت و آب باقی نمی‌ماند، به خصوص اگر در مناطق مرطوب از آن استفاده شود. منحصر به فرد بودن رنگ کابینت‌های پولیشی به سفید موجب تمایز آنها نسبت به دیگر کابینت‌ها شده است. همچنین کابینت پولیش سفید موجب می‌گردد که آشپزخانه شما خیلی بزرگتر به نظر آید.

ساخت کابینت‌های پولیشی خیلی سخت بوده و نیاز به دقت و حساسیت خیلی بالایی دارد و همین موضوع موجب اعمال هزینه‌های خیلی زیادی می‌گردد. این نوع کابینت قیمت خیلی بیشتری نسبت به کابینت وکیوم و هایگلاس دارد، زیرا رنگ آن گران‌تر است.

پولیش یک مایع خمیری شکل و غلیظ می‌باشد که بر روی سطوح مختلف مانند چوب، فلز، پلاستیک و غیره استفاده می‌گردد. با استفاده از رنگ پولیش می‌توان نقایص هر سطحی را برطرف نمود و ظاهری شفاف و زیبا را به دست آورد. البته پولیش را فقط برای ایجاد شفافیت و زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار نمی‌دهند؛. بلکه پولیش به عنوان یک لایه محافظ در مقابل تمام عواملی که به ورق آسیب می‌زنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد و وظیفه پولیش بسیار شبیه سنباده است و بیشتر در سطح‌هایی که صاف و صیقلی هستند به کار گرفته می‌شود.

فرم ثبت سفارش

  خرید به صورت اقساطی

  تاریخچه کابینت پولیشی

  قبل از اینکه بخواهیم درباره این نوع کابینت که به آن انزو یا کابینت نئوکلاسیک هم می‌گویند، صحبت کنیم ابتدا در مورد تاریخچه آن اندکی سخن به میان آوریم. کابینت پولیشی در ابتدا به وسیله یک شرکت آمریکایی وارد بازار شد. این نوع کابینت دارای طرح‌های بسیار زیبایی بود. در ایران، برای بار اول توسط ایتالیایی‌ها وارد بازار شد. چون این کابینت وارداتی بود قیمت خیلی بیشتری نسبت به دیگر کابینت‌ها داشت. بنابراین تولیدکنندگان ایران هم سعی کردند که کابینت‌هایی مشابه آن تولید کنند تا از نظر قیمتی خودکفا باشند و در این کار بسیار موفق بودند.

  مزایای کابینت پولیشی

  • رنگ و مایع پولیشی موجود بر روی این کابینت‌ها ضخامت آن را تا ۳ میلیمتر افزایش داده و همین امر سبب افزایش استحکام این محصول شده است.
  • ام دی اف خام دارای تاب می‌شود ولی پولیش و رنگ پلی اورتان قرار گرفته بر روی آن باعث می‌شود که این کابینت‌ها به هیچ عنوان تاب پیدا نکند.
  • رنگ پولیشی قرار گرفته بر روی این کابینت‌ها شبیه به چسبی قوی عمل کرده و ضربه و فشار باعث فرو رفتگی این کابینت ها خواهد شد.
  • مرحله پولیش کاری کابینت‌های پولیشی باعث براق و درخشان شدن آنها شده و نور اتاق را افزایش می‌دهد.
  • این کابینت‌ها اغلب به رنگ سفید بوده که با تمامی اجزای آشپزخانه هماهنگ می‌شود.
  • لایه‌های رنگی پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها مانع از جذب نم و رطوبت شده و عمری طولانی پیدا می کند.
  • تعمیر و نگهداری این کابینت‌ها بسیار آسان و راحت است.

  مشخصات کابینت آشپزخانه پولیشی

  نوع بدنهنوع دربنوع صفحهمگنت یا دستگیرهتاج و زیرچراغپاخورنوع لوالهزینه نصب
  درجه MDF یکروکش رنگشرکتی لب گرد 5 سانتیبه انتخاب مشتریداردداردارامبند10%

   

   

  ویژگی های کابینت پولیشی

  • سطوح این کابینت‌ها دارای پوشش دهی کامل بوده و سطح آن اکسیده نمی شود.
  • رنگ‌های پولیشی و پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها باعث مقاومت این محصول در برابر هر گونه ضربه و آسیب می شود.
  • ظاهر براق و درخشان این کابینت‌ها باعث افزایش جذابیت آشپزخانه خواهد شد.

  قیمت کابینت پولیشی

  قیمت کابینت آشپزخانه پولیشی به دلیل رنگ پولیش موجود بر روی آن و نیاز به محیطی تمیز و مخصوص در مقایسه با سایر کابینت‌ها بیشتر است. این کابینت‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابر هر گونه ضربه و خراش دارد.

  نحوه ساخت کابینت پولیشی

  برای ساخت این نوع کابینت‌ها یک ورق MDF خام با ضخامت ۲۵ میلیمتر در نظر گرفته شده و با استفاده از دستگاه CNC طرح آن حکاکی می‌شود و سپس طرح درب آن نیز نقش بسته می‌شود. در مرحله بعدی چندین لایه رنگ پلی اورتان براق بر روی سطح کار قرار گرفته و سمباده کاری می‌گردد. پس از تکرار ۳ الی ۴ مرحله حدود ۳ میلی متر روی .کار را رنگ می‌پوشاند. برای ساخت این نوع کابینت، در ابتدا باید یک ورق ام دی اف با ضخامت ۲۰ میلیمتر انتخاب گردد. در مرحله بعدی ورقه‌های ام دی اف خام با دستگاه‌های سی ان سی حکاکی می‌گردند. اصولاً طرح درب‌های کابینت پولیشی مشخص است. با استفاده از دستگاه‌های سی ان سی طرح‌های موردنظر حکاکی می‌گردد. مرحله بعد، نوبت نقاشی سطح کار می‌باشد.

  در این مرحله، چندین دفعه رنگ‌های پلی اورتان براق را به سطح کار می‌پاشند. سپس سمباده کشی می‌کنند.  این عملیات سه الی چهار بار انجام می‌شود تا چیزی حدود ۳ میلی‌متر از سطح را در بر گیرد. بعد از آن به یکی از مراحل اصلی کار می‌رسیم، یعنی به مرحله اعمال کردن پولیش. در این مرحله یک نمد به نسبت زبر را آغشته به پولیش کرده و بر سطح کار می‌سایند.  این کار را آن‌قدر انجام می‌دهند که حباب‌های روی سطح رنگ از بین برود و حالتی درخشان پیدا کند. با تمام این اوصاف تولید کابینت پولیش کاری بسیار دشوار و وقت گیر است. به همین دلیل رنگ پولیش قیمت بالاتری نسبت به بقیه رنگ‌ها دارد.

  آرشام دکور خدمات خرید اقساطی کابینت  و دکوراسیون داخلی اقساطی هم ارائه می دهد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده نمائید.

  مشاوره رایگان
  ×

  ارسال پیام در واتس‌اپ

  × واتس‌اپ