دکوراسیون داخلی ساختمان تجاری

دکوراسیون داخلی ساختمان تجاری

جهت درک بهتر مفهوم دکوراسیون داخلی تجاری باید ابتدا انواع فضاهای مورد استفاده در کسب و کار را مورد بررسی قرار داد. دکوراسیون داخلی تجاری با هدف جذب مشتری و ارتقاء فروش برای کسب و کارها، شرکت ها و فروشگاه ها انجام می شود. انتخاب تمام عناصر موجود در محیط کسب و کار باید هوشمندانه باشد. عناصری نظیر: کفپوش، دیوارپوش، مبلمان، پارتیشن بندی ها، کمد ها و… باید به ‌دقت انتخاب شوند تا بهترین سبک دکوراسیون تجاری در محیط ایجاد شود. عناصر موجود در دکوراسیون باید منطبق با فضای تجاری یک کسب و کار باشند.

آشنایی با سبک های دکوراسیون تجاری

انواع مختلفی از سبک های دکوراسیون داخلی وجود دارند که توسط تیم حرفه ای آرشام دکور طراحی می شوند. به طور کلی، سبک های دکوراسیون داخلی تجاری در سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

دکوراسیون تجاری مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری، یکی از استراتژی‌های موثر جهت جلب توجه مشتریان است. سبک های مدرن محبوب ترین دکوراسیون برای کسب و کارهای تجاری هستند، چرا که ساده تر و رسمی تر بوده و با اکثر کسب و کارها سازگاری دارند.

طراحی منحصر به فرد محیط تجاری می‌تواند از لحاظ اقتصادی، منافعی را به همراه داشته باشد. با طراحی دکوراسیون جذاب، فروش و درآمد واحد تجاری افزایش پیدا می‌کند. طراحی منحصر به فرد دکوراسیون داخلی در مقایسه با تبلیغات معمولی برای یک کسب و کار، اثربخشی بهتری دارد.

سبک دکوراسیون تجاری خلاقانه

یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی تجاری، سبک های ادغام شده با خلاقیت مجری طبق سلیقه مشتری و نوع کسب و کار می باشد. از جمله مهمترین ویژگی های این نوع سبک می توان به جذابیت، استفاده از وسایل مینیمال و رنگ های متنوع در محیط اشاره نمود. سبک دکوراسیون تجاریخلاقانه چند ویژگی مهم دارد که عبارتند از:

  • از فضا و مکان به نحو مناسب استفاده می شود.
  • تا حد امکان وسایل محیط را بدون المان‌های اضافی چیدمان می کند.
  • رنگ‌های خنثی (سفید، خاکستری، طوسی و مشکی)
  • از کابینت‌ها، میزها و صندلی‌های مدرن با طراحی های خلاقانه استفاده می شود.
  • از کفپوش‌های یکدست و هماهنگ مانند: چوب، سرامیک یا سنگ استفاده نمایید.
  • اصول نورپردازی مناسب در محیط رعایت می شود.
  • سعی می شود از مصالحی نظیر: شیشه، چوب و فلز در عناصر داخلی محیط استفاده شود.

خلاقیت، یکی از مهمترین نکاتی است که باید در دکوراسیون داخلی تجاری مدنظر قرار داد. در طراحی دکور محیط های تجاری، خلاقیت نقش مهمی بر عهده دارد. خلاقیت باعث ایجاد تمایز در فضا می‌شود. به عنوان مثال، مدیران رستوران ها و کافی شاپ ها می توانند با استفاده از ایده ها و المان هایی که باعث ایجاد تمایز در محیط می شوند، جهت جذب مشتری موفق عمل کنند. طراحی دکوراسیون خلاقانه باعث تثبیت برند یک کسب و کار در ذهن مشتریان می شود. جهت ایده پردازی های خلاقانه در محیط های تجاری حتما از کمک طراحان با تجربه در این زمینه استفاده نمایید.

دکوراسیون تجاری کلاسیک

دکوراسیون تجاری کلاسیک را می توان جزو آن دسته از سبک هایی دانست که طرفداران کمتری دارد، نه بخواطر اینکه ظاهری زشت دارد، بلکه به این دلیل که با تعداد محدودی از کسب و کارها سازگاری دارد. سبک کلاسیک، جایگاه زیادی در دکوراسیون داخلی تجاری رسمی و شرکتی ندارد. زیرا در این نوع سبک، تعداد زیادی از المان ها و عناصر در محیط مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از المان های زیاد باعث شلوغی بیش از حد محیط های تجاری می شود. در این سبک به جزئیات و تمام عناصر موجود در محیط توجه می شود. اگر قصد دارید از سبک کلاسیک در دکوراسیون محیط کسب و کار خود استفاده نمایید، بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید:

استفاده از عناصر نوستالژیک

در دکوراسیون داخلی تجاری به سبک کلاسیک باید از المان ها و عناصری که مشتری را به یاد خاطرات گذشته می اندازند، استفاده نمود. سبک کلاسیک، سبکی سنتی است. جهت پیوند مشتری با گذشته باید از المان های نوستالژیک در محیط استفاده کرد.

طراحی متناسب با محصولات قابل عرضه در محیط تجاری

یکی از مهمترین نکات به هنگام اجرای دکوراسیون داخلی تجاری، تناسب سبک کلاسیک با محصولات قابل عرضه توسط مجموعه می باشد. طراحی به سبک کلاسیک فقط برای کسب و کارهایی توصیه می‌شود که به فروش اقلام سنتی، خدمات مراسمات مجلسی و اجرای محصولات سلطنتی مانند مبلمان اشرافی می‌پردازند. اگر زمینه فعالیت یک مغازه کالا‌های مدرن باشد، استفاده از طراحی کلاسیک برای دکوراسیون محیط مناسب نیست.

نکات مهم در دکوراسیون تجاری بر اساس نوع کسب و کار

یک سری نکات مهم وجود دارد که با رعایت آنها می توان بهترین سبک دکوراسیون تجاری را در محیط پیاده سازی کرد. از جمله این موارد عبارتند از:

استفاده بهینه از فضا

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی تجاری، استفاده بهینه از فضای موجود است. با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی های محیط می توان بهترین دکوراسیون را متناسب با نوع کسب و کار اجرا نمود. برای این کار حتما  مشاورین ما پیشنهادات ویژه ای ارائه خواهند کرد.

طراحی اصولی ویترین نمایش محصولات و خدمات

طراحی اصولی ویترین می تواند نقش مهمی بر کیفیت نمایش محصولات و خدمات یک کسب و کار داشته باشد. طراحی ویترین های فروشگاهی می تواند در جذب هر چه بیشتر مشتریان موثر عمل نماید. طراحی منحصر به فرد ویترین به دیده شدن هر چه بیشتر محصولات و خدمات یک کسب و کار کمک می کند. ویترین فروشگاه، معرفی کننده محصولات و خدمات یک کسب و کار است. پس باید در رابطه با نحوه چیدمان اصولی آن نکات مهمی را مدنظر قرار داد.

توجه به علایق و نیازهای مشتریان در اجرای دکوراسیون

سلیقه و نیاز مشتری می تواند شما را به اجرای بهترین دکوراسیون داخلی تجاری سوق دهد. شما باید سلیقه مشتری را در طراحی داخلی محیط کسب و کار خود مدنظر قرار دهید. طراحی تجاری باید با توجه به جنسیت، سن و نیازهای مشتریان باشد. برای مثال، در فروشگاه لوازم بهداشتی که اکثر مشتریان زن هستند، باید از رنگ‌ها و طراحی‌هایی استفاده کرد که با سلیقه آنها سازگار باشد. این امر می تواند بر افزایش میزان فروش یک کسب و کار و جذب مشتریان جدید تاثیر بگذارد.

نورپردازی

نورپردازی، یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که باید به هنگام اجرای دکوراسیون داخلی تجاری مدنظر قرار داد. نورپردازی مناسب و رنگ های بکار رفته در محیط باعث خلق فضایی خاص و جذاب می شود. نورپردازی مناسب علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در محیط باعث جلب توجه مشتری می شود. طراح با بهره‌گیری از تکنیک‌ های خاص نورپردازی و استفاده از ترکیب هوشمندانه رنگ‌ها، می‌تواند فضایی دلنشین و در عین حال به‌یادماندنی ایجاد کند که علاوه بر جنبه زیبایی‌شناختی، بر میزان فروش کسب و کار تاثیر مثبت داشته باشد.

در این نوشتار قصد بر آن بود تا شما عزیزان را با مهمترین نکات دکوراسیون داخلی تجاری آشنا نماییم. جهت اجرای دکوراسیون اصولی محیط کسب و کار خود به تیم حرفه ای ما در آرشام دکور اعتماد کنید. آرشام دکور آماده است تا دکوراسیون ساختمان تجاری شما را طبق سلیقه و نوع کسب و کار شما به صورت اصولی و دقیق اجرا کند. بعلاوه ما برای مشتریانی که محدودیت پرداخت نقدی هزینه ها را دارند، امکان قسط بندی هزینه را فراهم کرده ایم. جهت کسب اطلاعات تکمیلی هزینه پروژه، اخذ مشاوره و نحوه زمان بندی اجرای پروژه با ما تماس حاصل فرمایید.

دیگر خدمات دکوراسیون داخلی آرشام دکور

1/5 - (1 امتیاز)
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ