محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر

محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر

یکی از تاثیر گذار ترین فاکتور ها برای چشمگیر شدن و زیبا تر شدن ویلا و باغ یا مکان های تفریحی، محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر است. این کار علاوه بر منحصر به فرد کردن محیط بیرونی ویلا، مکانی دنج برای تفریح، باربیکیو کردن و شنا را برای اعضای خانواده فراهم میکنند.

همانطور که شاید شما هم بدانید، ویلاها اغلب مکانی هستند دور از منزل اصلی. کاربری اصلی ساخت ویلا در واقع بوجود آوردن فضایی آرامش بخش و راحت برای اعضای خانواده بعد از یک هفته طولانی زندگی و کار در مراکز شلوغ شهر است. از همین رو داشتن تمامی امکانات تفریحی و ریلکسی مانند محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر می توانند از ویژگی های یک ویلا، باغ یا یک مکان تفریحی خوب باشد.

در ادامه این متن می خواهیم با نکاتی که باید هنگام محوطه سازی به آنها توجه کنیم بپردازیم. همچنین بررسی خواهیم کرد استخر و آلاچیق چه ویژگی هایی باید داشته باشند.

آرشام دکور ارائه دهنده خدمات ساخت ویلا، محوطه سازی باغ و ویلا و همچنین طراحی و اجرای انواع آلاچیق و استخر می باشد. شما می توانید هزینه تمام شده را حتی به صورت اقساطی پرداخت نمایید. تیم ما در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود و مشاوره های تخصصی خود را به شما ارائه خواهد داد.

محوطه سازی زمین جهت ساخت ویلا و باغ

یکی از اصلی ترین اقدامات طراحی محوطه برای زمین هایی است که قصد ساخت ویلا در آن را دارید. محوطه سازی به طور ویژه ای میتواند جلوه باغ و ویلای شما را دگرگون کند. محوطه سازی به سبک های مختلفی انجام می شود که می توانید آن را با توجه به بودجه، سلیقه و تمایلات تان انتخاب کنید.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر را میتوان بعد از ساخت ویلا هم برای آن طراحی کرد. حتما لازم نیست ویلا از ابتدا با این ویژگی ها ساخته شده باشد. ممکن است شما ویلایی به تازگی خریده باشید که از لحاظ بنا کاملا مدرن و کاربردی است اما محوطه سازی خوبی ندارد. در این قسمت می توانید کار محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر را به طراحان حرفه ای آرشام دکور بسپارید.

اصول طراحی منظره

طراحی منظر یا همان محوطه سازی نقش اساسی در بوجود آوردن فضایی لوکس، آرامش بخش و زیبا برای محیط ویلای شما دارد. در ادامه می خواهیم به نکات مهمی که هنگام محوطه سازی باید به آنها توجه کنید بپردازیم.

6 ویژگی و نکته منحصر به فرد وجود دارد که برای سالهاست توسط طراحان حرفه ای سراسر دنیا برای محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر استفاده میشود. با رعایت این شش اصل شما میتوانید فضایی زیبا، کاربردی و از همه مهمتر چشم نواز داشته باشید.

بالانس:

منظور از بالانس در واقع بالانس بصری است. در واقع در محوطه سازی بالانس باید طوری رعایت شود که همه قسمت های محوطه و باغ از یک وزن بصری برخوردار باشند. المان ها نباید در یک قسمت جمع شوند و ایجاد سنگینی کنند و به اصطلاح تقارن محیط و نما باید حفظ شود.

کانونی سازی:

رعایت یک کانون مشخص در محوطه سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا در نقطه کانونی محوطه مسیر ها و راه ها به فضاهای مختلف هدایت میشوند. فضاهایی مثل آلاچیق، استخر، ویلا یا باغ.

سادگی:

محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر باید در عین زیبایی ساده باشند. کارگزاری المان های مختلف، درخت های بزرگ که با محوطه سازگاری نداشته باشند، آبنما و… فقط برای فضاهای بزرگ کاربردی است. تا حد امکان حفظ سادگی میتواند به لوکس بودن و زیبایی فضا کمک کند.

ریتم و خط:

در محوطه سازی وقتی یک المان به صورت خاص تکرار میشود به آن ریتم میگویند. ریتم و خط مسیر های رفت و آمد یا باغچه ها و گاردن ها میتواند به منحصر به فرد شدن محوطه کمک کند و باعث ایجاد توازن بصری شود.

تناسب، یکپارچگی یا وحدت:

به طور کلی محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر باید از نظر ابعاد، متریال و ظاهر کلی با هم تناسب داشته باشند و حس یکپارچگی را به اعضای خانواده منتقل کنند.

ساخت انواع آلاچیق ویلایی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، آلاچیق میتواند یک فضای صمیمی، دور از شلوغی و آرامش بخش را برای اعضای خانواده شما فراهم کند. آلاچیقی که توسط طراحان آرشام دکور با توجه به پتانسیل های ویلای شما ساخته میشود داراری ویژگی های زیر است:

 • یک آتشگاه دوستانه برای شب های تابستان یا سرمای پاییز و زمستان.
 • باربیکیو خارجی برای لذت بردن از غذا در کنار دوستان و خانواده.
 • نشیمن های راحت.
 • بار یا آشپزخانه در صورت تمایل.
 • نورپردازی کاربردی و زیبا.
 • مکانی برای ذخیره لوازم.

ساخت انواع استخر

یکی دیگر از المان های محبوب محوطه سازی، ساخت استخر در فضای باز است. ساخت استخر باید متناسب با ابعاد زمین و ویلا باشد. در ساخت استخر باید به ویژگی هایی دقت کنیم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • ابعاد استخر باید مهندسی شود و کاملا اصولی آب بندی شود.
 • محل تهیه آب استخر باید مشخص شود.
 • استخر باید به سیستم تصفیه و آب گرم مجهز باشد.
 • بهتر است برای داخل و اطراف استخر نور در نظر گرفته شود.
 • در صورت وجود کودکان، عمق استخر باید طوری طراحی شود که آنها هم بتوانند از استخر استفاده کنند.
 • متریال و کاشی های استخر میتواند به سلیقه مشتری انتخاب شود.

هزینه محوطه سازی و ساخت آلاچیق و استخر

همانند همه کارهای ساختمانی هزینه ساخت محوطه بیش از هر چیز به متریال مصرفی و نوع طراحی و المان ها بستگی دارد. هرچه فضای طراحی شده دارای محوطه سازی و آلاچیق و استخر بیشتری باشد، قاعدتا هزینه ها هم بیشتر میشود.

درست است که به صورت کلی بازسازی و محوطه سازی جزو امور پرهزینه ساختمانی به حساب میاید اما قطعا آن زیبایی و آرامش ارزشش را دارد.

هزینه های محوطه سازی و اجرای آلاچیق و استخر بسیار متغیر است. بنا به نوع مصالح و سبک اجرای دکوراسیون خارجی و داخلی و وسعت محوطه مورد نظر، قیمت ها کاملا متفاوت است. اما نگران نباشید برای پیشبینی هزینه ها و زمان بندی انجام پروژه با کارشناسان ما در آرشام دکور تما حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

خدمات محوطه سازی و ساخت آلاچیق و استخر ویلایی آرشام دکور

آرشام دکور با سالها فعالیت در حوزه محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر امروز یکی از بهترین خدمات دهندگان این حوزه است. خدمات این مجموعه بلافاصله پس از درخواست آنلاین یا تلفنی شما و توافق بین کارفرما و شرکت آرشام دکور آغاز میشود.

مجموعه آرشام دکور با بکارگیری حرفه ای ترین طراحان در حوزه محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر از صفر تا صد انجام کار همراه شماست.

طراحان در کمترین فرصت برای ارزیابی و بازدید ویلا یا باغ شما اعزام میشوند. برداشت پلان و اندازه ها انجام میشود و نمونه های طراحی را با شما به اشتراک میگذارند.

پس از تایید نهایی از سوی شما کار انتخاب متریال و محوطه سازی آغاز خواهد شد. در این مسیر شما همواره میتوانید در کنار طراحان حضور داشته باشید و قبل از تایید شما هیچ گونه عملی در محوطه انجام نخواهد شد.

کلام پایانی

در نهایت باید بگوییم مهم نیست که ویلایی با محوطه سازی، آلاچیق و استخر آماده بخرید یا بخواهید ویلایی که هم اکنون دارید را بازسازی کنید. اضافه کردن المان هایی مثل استخر و آلاچیق و محوطه سازی امروز امری ضروری در ویلا های مدرن است.

علاوه بر افزایش ارزش ملکتان، فضایی زیبا، آرامش بخش و مفرح را برای خود و اعضای خانواده و دوستان فراهم خواهید کرد. همین امروز با مشاوران آرشام دکور در خصوص شرایط، هزینه ها و نحوه انجام این کار در ارتباط باشید.

خدمات ساخت ویلا در آرشام دکور

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا مدرن

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

خرید زمین برای ویلا مسکونی

خرید زمین برای ویلا مسکونی

امتیاز دهید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ