خرید زمین برای ویلا مسکونی

خرید زمین مسکونی و ویلایی

خرید زمین مسکونی و ویلایی به افرادی که بودجه کافی دارند، به شدت توصیه می شود. چرا که پیشرفت در صنعت ساخت و ساز و همچنین امکانات مختلف در شهرهای اطراف تهران و شمال، می تواند خرید زمین و ساخت ویلا را به یک سرمایه گذاری عالی تبدیل کند. البته این موضوع نباید باعث شود که بدون توجه به یک سری نکات، به خرید زمین مسکونی و ویلایی اقدام کنید. متاسفانه هنوز هم کلاهبرداری های زیادی در این زمینه انجام می شوند. اما افراد با داشتن آگاهی و اخذ مشاوره می توانند با خیالی راحت در تهران و یا شمال زمین بخرند. در ادامه این مقاله با هدف افزایش آگاهی مردم، قصد ارائه اطلاعات مختلف جهت خرید زمین های مسکونی و ویلایی را داریم.

آرشام دکور می تواند در مسیر خرید زمین برای ساخت ویلا و ساختمان مسکونی مشاور و همراه شما باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و آشانایی با تیم ما، از طریق شماره های تماس آرشام دکور با ما ارتباط برقرار کنید.

خرید زمین مسکونی و ویلایی

نکاتی در رابطه با خرید زمین مسکونی و ویلایی
در صورت نیاز به خرید زمین مسکونی و ویلایی در هر منطقه ای، می بایست به یک سری نکات توجه داشته باشید. متاسفانه برخی از مردم بدون توجه به این نکات، در انتخاب خود اشتباه می کنند و این موضوع می تواند باعث هدر رفتن بودجه و منابع مالی آن ها شود. در ادامه به نکات مهمی که باید برای خرید زمین مسکونی و ویلایی به آن ها توجه داشته باشید، اشاره می کنیم:

شکل زمین از نظر هندسی:

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید زمین مسکونی و ویلایی به آن توجه داشته باشید، شکل زمین است. در صورتی که زمین با اشکال نامنظم مانند ذوزنقه، مثلث و … طراحی شده باشد، ممکن است مشکلاتی در حین ساخت به وجود بیاید.

آمادگی زمین برای ساخت:

هر نوع زمینی آمادگی لازم برای ساخت ویلا و مسکن را ندارد. به طور کلی از نظر متخصصین زمین ها به سه دسته آماده ساخت، بهبود نیافته و خام تقسیم بندی می شوند. زمین های خام بیشتر برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرند و امکانات اولیه را ندارند.

مساحت زمین:

برای خرید زمین مسکونی و ویلایی باید حتما به مساحت توجه داشته باشید. اگرچه این موضوع تحت تاثیر بودجه و ایده های شما است؛ اما اگر ایده های خاصی در ذهن دارید، باید حتما با توجه به متراژ مورد نظر خودتان به دنبال زمین بگردید.

لوکیشن زمین:

محل قرارگیری زمین مسکونی و ویلایی (به ویژه ویلایی) اهمیت بسیار زیادی دارد. به خصوص اگر بخواهید اقدام به خرید زمین ویلایی در شمال کنید. هر چقدر زمین نزدیک به ساحل و جنگل باشد، می تواند گزینه بهتری برای سرمایه گذاری و خرید نیز محسوب شود. البته لوکیشن زمین نیز می تواند روی شرایط و قیمت خاک و نحوه ساخت و ساز نیز تاثیر مستقیمی داشته باشد.

مشخصات خاک:

عمق و مشخصات خاک زمین مسکونی و ویلایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. عمق خاک برای ساخت ویلاهای مسکونی در مناطق مختلف ساحلی، شمالی و کوهستانی باید متفاوت باشد. بر اساس لوکیشن ساخت و سبک ویلا، می بایست حتما شرایط خاک را نیز بررسی کنید.

محدودیت های زمین:

برخی از زمین ها دارای محدودیت خاصی برای ساخت هستند. به طور مثال امکان ساخت آن ها به صورت دو طبقه و چند طبقه وجود ندارد و یا نمی توانید سبک خاصی را برای ویلا در آن ها در نر بگیرید. بنابراین، حتما محدودیت های زمین را قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید.

بهترین مناطق جهت خرید زمین برای ساخت ویلا

اگر قصد خرید زمین مسکونی و ویلایی را دارید، باید مناطقی را انتخاب کنید که ارزش ساخت ویلا در آن ها بالا باشد. مناطقی که آب و هوای نامناسبی دارند و امکانات اطراف آن ها قابل قبول نیست، نمی توانند برای خرید زمین جهت ساخت ویلا گزینه خوبی محسوب شوند.

در کرج، اطراف تهران و شمال کشور ایران مناطق بسیار زیادی وجود دارند که می توانید بر اساس شرایط مالی خود، آن ها را برای خرید زمین ویلایی انتخاب کنید.

با این حال باید توجه داشته باشید که امکانات موجود در اطراف تهران و شمال باید تا حد زیادی قابل قبول باشد. به طور مثال خرید زمین در مناطقی که دارای امکانات معمولی مانند گاز، آب آشامیدنی و برق نیستند، می توانند دردسرهای زیادی را برای شما به وجود آورد. حتی اگر برای سرمایه گذاری قصد خرید زمین در این مناطق را دارید، پیشنهاد می کنیم که این کار را انجام ندهید. چون در صورتی که امکانات تا چندین سال در آن منطقه بهبود پیدا نکنند، حتی امکان فروش ویلا را نیز نخواهید داشت.

بهترین زمین مسکونی و ویلایی

ارزان ترین زمین های اطراف تهران و شمال در کدام شهرها است

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد خرید زمین های اطراف تهران و شمال را دارند، قیمت است. واقعیت این است که مناطق زیادی در اطراف تهران و شمال وجود دارند که قیمت زمین در آن ها بسیار مقرون به صرفه است. به طوری که می توانید با حداقل هزینه در آن ها زمین بخرید و شروع به ساخت و ساز کنید. اگرچه قیمت زمین های اطراف تهران و شمال روز به روز در حال تغییر و نوسان است، اما می توانیم مناطق ارزان برای خرید زمین را به شرح زیر بیان کنیم:

 • شریف آباد
 • رودهن
 • چهارباغ
 • اندیشه
 • شهریار
 • سهیلیه
 • دماوند
 • چمستان در شمال
 • آمل در شمال
 • نور در شمال
 • نوشهر در شمال

این شهرها ارزان ترین مناطقی هستند که می توانید برای خرید زمین مسکونی و ویلایی انتخاب کنید. البته که به دلیل پیشرفت های زیادی که در زمینه ساخت و ساز در حال انجام است، شهرهای مختلفی می توانند به لیست فوق اضافه شوند. فقط کافیست که کمی در مورد قیمت خرید زمین تحقیق کنید و بر این اساس اقدام به خرید زمین در تهران و شمال نمایید.

اخذ مشاوره و خرید زمین مناسب با آرشام دکور

برای خرید زمین مسکونی و ویلایی هر چقدر هم که اطلاعات خود را بالا ببرید و در مورد شرایط مختلف تحقیق کنید، باز هم ممکن است نتوانید به درستی تصمیم گیری کنید. افراد باتجربه و متخصص در این زمینه بهترین راهنما برای شما هستند که می توانند به شما جهت خرید زمین مناسب کمک کنند.

مجموعه آرشام دکور، مجموعه ای تخصصی در حوزه طراحی و اجرای ویلا، بازسازی بنا و دکوراسیون داخلی است؛ اما تیم باتجربه آن می توانند به شما برای ارائه مشاوره جهت خرید زمین مناسب کمک کنند.

فقط کافیست که بودجه خود را جهت خرید زمین های مسکونی و ویلایی در اطراف تهران و شمال مشخص کنید. سپس بر این اساس مشاوران ما در آرشام دکور توضیحات لازم جهت خرید بهترین زمین را با توجه به بودجه ای که دارید، می دهند.

 

خدمات ساخت ویلا در آرشام دکور

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا کلاسیک

ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا مدرن

محوطه سازی، آلاچیق و استخر

محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

امتیاز دهید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ