دکوراسیون داخلی منزل مسکونی

دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی

هر خانه‌ای شامل پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی است. اگر مهم‌ترین اصول را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به کار ببریم، بی‌شک حس آرامش و راحتی را در تمام بخش‌های منزل خواهیم داشت. نحوه‌ی چیدمان، ایجاد تناسب بین وسایل خانه و استفاده‌ی بهینه از فضا، مواردی است که ممکن است ما را در انتخاب دکوراسیون منزل سردرگم کند. در این شرایط می‌توانید از شرکت آرشام دکور کمک بخواهید. طراحان و معماران ما با دانش و با به کارگیری جدیدترین روش‌های اصول طراحی در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی، پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی، مرکز تجمع اعضای خانواده و محل پذیرایی از میهمانان است. از این رو در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی، طراحی دکوراسیون پذیرایی بیشترین اهمیت را دارد. ذوق و سلیقه‌ی ما با طراحی و چیدمان پذیرایی به نمایش گذاشته می‌شود و مورد قضاوت قرار می‌گیرد. بنابراین سعی می‌کنیم بهترین طراحی را در نظر بگیریم و زیباترین اثاثیه و لوازم دکوراتیو را تهیه کنیم.

طراحی دکوراسیون پذیرایی اولین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی است و توجه به ابعاد و متراژ آن بسیار مهم است. مساحت پذیرایی قطعاً در نوع چیدمان شما تأثیر دارد. اگر پذیرایی بزرگ است به راحتی می‌توان جای هر فعالیتی را تفکیک کرد. با توجه به فرم پذیرایی و موقعیت نورگیری، می‌توان فضا را به چیدمان انواع وسایل میز نهارخوری، مبلمان راحتی، تلویزیون و سایر لوازم اختصاص داد. اما اگر پذیرایی کوچک است می‌توان مطابق با اصول طراحی، فضایی راحت و دنج ایجاد کرد.

در پذیرایی کوچک، به جای ست کامل مبلمان، می‌توان یک یا دو مبل راحتی با رنگ روشن چید. بهتر است رنگ دیوارها و دکوراسیون خود را از بین رنگ‌های روشن انتخاب کنید. طبق این اصول می‌توان دکوراسیون را طوری طراحی کرد که مقیاس آن را بزرگ‌تر نشان دهد.

نورپردازی مناسب، تأثیر فراوانی در زیباتر کردن فضای پذیرایی دارد. نور طبیعی به گستردگی فضا کمک می‌کند. اگر پذیرایی پنجره‌های بزرگ دارد، با استفاده از پرده‌های نیمه شفاف، در تمام طول روز، نور را مهمان خانه کنید. اگر پنجره‌های بزرگ ندارید و پذیرایی به اندازه‌ی کافی آفتاب‌گیر نیست، باید نورپردازی مناسب داشته باشید تا کمبود نور طبیعی جبران شود. توجه به نقشه‌ی اتاق پذیرایی در طراحی مهم می‌باشد.

چیدمان پذیرایی مستطیلی، مربعی یا ال شکل با یکدیگر متفاوت است. شما باید سبک مناسب خود را انتخاب کنید و با داشتن اطلاعات کافی دیزاین دلخواه خود را بچینید.

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌ها و به عبارتی قلب هر خانه است. غالباً در بازسازی ساختمان مسکونی، بازسازی آشپزخانه در اولویت قرار می‌گیرد. امروزه سبک طراحی آشپزخانه‌ها به نحوی است که در دل پذیرایی و در معرض دید قرار دارد. با حساسیت در نحوه‌ی چیدمان آشپزخانه، تأثیر مستقیم آن را در زیبایی کل خانه خواهید دید.

گام اول در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب کابینت آشپزخانه مناسب است که باید با سبک کلی معماری و دکوراسیون منزل متناسب باشد.

در مرحله‌ی بعدی، سنگ و صفحه‌ی روی کابینت‌ها، میز و صندلی و سایر لوازم آشپزخانه انتخاب می‌شوند. همه‌ی لوازم باید با نظم خاصی چیده شوند؛ به خصوص اگر فضا کوچک است، باید به وسایل کاربردی‌تر اختصاص یابد.

سبک‌های مدرن و کلاسیک، دو سبک پرطرفدار در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. دیزاین آشپزخانه‌های بزرگ، آزادانه‌تر صورت می‌گیرد. برای آشپزخانه‌های بزرگ، دکوراسیون کلاسیک پیشنهاد می‌شود. سبک کلاسیک با کابینت‌های چوبی و تزیینات پر زرق و برق قابل تشخیص است.

اما برای آشپزخانه‌های کوچک، سبک مدرن انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسد. چرا که سبک مدرن با رنگ‌های روشن و مات به کار رفته در آن، جلوه‌ی بزرگتری به آشپزخانه می‌بخشد.

دکوراسیون اتاق خواب

یکی از پارامترهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی، دیزاین اتاق خواب است. اتاق خواب، امن‌ترین بخش هر خانه و محل استراحت افراد به حساب می‌آید. همه‌ی ما دوست داریم در محلی راحت و آرامش‌بخش مطالعه کنیم و به استراحت بپردازیم.

بهتر است از یک پالت رنگی ملایم مثل سفید، خاکستری یا آبی برای رنگ دیوار اتاق استفاده کنید تا انتخاب وسایل، راحت‌تر صورت بگیرد. برای اجرای یک دکوراسیون هارمونیک، دیوار را به صورت ترکیب 60 درصد رنگ خنثی، 30 درصد رنگ مکمل و 10 درصد رنگ متضاد رنگ کنید.

برای داشتن یک اتاق خواب مدرن لازم نیست هزینه‌ی زیادی صرف شود. کافی است وسایل کاربردی را بچینید و از تزیینات اضافی پرهیز کنید. برای چیدمان اتاق خواب، استفاده از یک فرش با اندازه‌ی مناسب توصیه می‌شود. یکی دیگر از عناصر مهمی که فضای اتاق را سرشار از آرامش می‌کند، نورپردازی است. برای این کار از آویزهای نور، چراغ‌های مخفی و یا ریسه‌هایی با نور ملایم استفاده کنید.

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

در دکوراسیون داخلی ساختمان‌های لوکس، طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ابتدا ساده به نظر می‌رسد؛ اما عوامل زیادی تصمیم ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. ابعاد سرویس و طراحی بر اساس نیاز و سلیقه، همگی در انتخاب پتانسیل‌های کاربردی و زیبایی‌شناختی در حمام و سرویس بهداشتی مؤثرند. بنابراین باید با در نظر داشتن مؤلفه‌های مهم با دقت تصمیم گرفت.

روشنایی و نورپردازی را در دکوراسیون سرویس بهداشتی نادیده نگیرید. نورپردازی می‌تواند به شکل برجسته کردن یک نقطه‌ی کانونی مثل دوش به کار رود. شیرآلات و روشویی را متناسب با سبک طراحی خود انتخاب کنید. روشویی‌های کابینت‌دار یکی از لوازم ضروری سرویس است که فضایی برای چیدمان لوازم بهداشتی و آرایشی دارد. سینک‌های روشویی سنگی، از متریال‌های جدیدی است که جلوه‌ی خیره‌کننده‌ای به سرویس بهداشتی می‌بخشد. با استفاده از سبد لباس و قفسه‌های دیواری و کنجی می‌توانیم نهایت استفاده از فضا را ببریم.

جمع‌بندی

اگر رویای تغییر دکوراسیون منزل را در سر دارید یا برای بازسازی ساختمان تجاری و مسکونی خود تصمیم گرفته‌اید، ما برای شما پیشنهادات عالی در نظر داریم. شرکت آرشام دکور با بیش از دو دهه تجربه و با هدف خدمت‌رسانی در امور طراحی دکوراسیون داخلی تجاری و مسکونی تأسیس گردیده است. در این راستا با بازسازی ساختمان اداری و مسکونی، بازسازی ساختمان لوکس، بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا خدمات شایسته‌ی خود را ارائه می‌دهد.

اگر خرید زمین مسکونی و ویلایی و ساخت ویلا سؤالات زیادی را در ذهن شما برانگیخته است، نگران نباشید. آرشام دکور با مشارکت معماران برجسته در ساخت ویلا کلاسیک، ساخت ویلا مدرن، محوطه سازی، ساخت آلاچیق و استخر نیز در کنار شماست. بعلاوه ما در آرشام دکور خدمات فروش اقساطی را برای کمک به مشتریان در نظر خواهیم گرفت.

 

دیگر خدمات دکوراسیون داخلی آرشام دکور

1/5 - (1 امتیاز)
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ