بازسازی مسکونی

بازسازی ساختمان مسکونی

امروزه با قدیمی شدن خانه های قدیمی و بافت آنها، موضوع بازسازی ساختمان مسکونی اهمیت بسیار زیادی یافته و بسیار رایج است. افراد زیادی به جای نقل مکان یا تعمیرات پی در پی به بازسازی ساختمان خانگی به طور کلی می پردازند. آرشام دکور خدمات بازسازی مسکونی زیادی را حتی به صورت اقساطی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. خدماتی مانند: دکوراسیون داخلی، پارکت، طراحی و نصب کابینت، نصب و طراحی کمد دیواری، بازسازی بنا و…. ما در اینجا قصد داریم تا به نحوه ی بازسازی ساختمان های مسکونی و همچنین نکات مرتبط به آن بپردازیم.

اهمیت بازسازی ساختمان های مسکونی

بازسازی ساختمان مسکونی، دلایلی دارد و مزایایی را با خود به همراه می آورد. ما در این بخش، قصد داریم تا به بررسی اهمیت این خدمات بپردازیم. امروزه بسیاری از مردم به جای نوسازی یا خرید یک بنای جدید به بازسازی ساختمان خود می پردازند. این امر به دلیل مزایای بسیار خوب بازسازی بناهای مسکونی و هزینه بسیار کمتر آنها نسبت به تخریب کامل بنا به وقوع می پیوندد. مهم ترین عواملی که باعث ارجحیت بازسازی نسبت به نوسازی می شوند، موارد زیر هستند:

 • کاهش هزینه های مصرفی
 • افزایش میزان رفاه و آسایش اهالی منزل
 • افزایش یافتن کیفیت تجهیزات ساختمانی
 • جلوگیری از فرسودگی و استهلاک بنا
 • بهبود یافتن متریال ها یا مواد مورد استفاده در طراحی بنا
 • طراحی جدید دکوراسیون داخلی و خارجی
 • صرفه جویی در هزینه های جانبی.

همچنین بازسازی ساختمان مسکونی، دارای مزایای مهمی نیز می باشد که ما در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

ایجاد تنوع برای تغییر دادن روحیه:

محل سکونت هر شخص، تاثیر مستقیمی بر سلامت روح و روان وی و سایر اعضای خانواده اش خواهد گذاشت. تغییر دادن لوازم منزل یا دکوراسیون داخلی آن، باعث ایجاد شدن احساسات خوب در روحیه ی اهالی خانه می شود.

مدیریت کردن هزینه ها:

بازسازی منزل از هزینه کردن پول برای نقل مکان مانند هزینه ی اجاره کردن یک خانه، هزینه ی حمل وسایل خانه و… جلوگیری می کند. بهتر است با در نظر گرفتن هزینه های بالای نقل مکان و خرید ملک جدید، خانه فعلی خود را بازسازی کرده و چند مورد از لوازم اصلی ن را تغییر داده و نو کنید.

افزایش دادن میزان ارزش ملک:

مصالح و لوازم به کار برده شده در ساخت یک بنا، عمر مشخصی دارند. تعویض و تعمیر و بازسازی منزل و تجهیزات آن به دوام بنا کمک کرده و ارزش مالی ملک را حفظ می کند.

مراحل بازسازی مسکونی

بازسازی ساختمان های مسکونی از اصول و مراحلی پیروی می کند. دانستن این مراحل، باعث می شوند که روند بازسازی بنای مسکونی به شکلی استاندارد و درست پیش برود. مراحل بازسازی مسکونی به شرح زیر است:

 • بررسی نیازهای اساسی اهالی منزل
 • طراحی داخلی یا طراحی معماری
 • تخمین و برآورد هزینه های اولیه
 • انجام تخریب های لازم در شروع فرایند بازسازی بنا
 • اجرا کردن تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
 • اجرای عملیات بنایی و سفت کاری
 • بررسی موارد و استاندارد های ایمنی
 • اجرای دکوراسیون داخلی و نازک کاری.

رعایت موارد ایمنی در بازسازی مسکونی

بهتر است بدانید که یکی از مهم ترین نکاتی که باید به هنگام بازسازی بنای مسکونی در ذهن خود داشته باشید، توجه کردن به نکات ایمنی بازسازی مسکونی می باشد. رعایت موارد ایمنی در بازسازی مسکونی از خطرات و صدمات احتمالی جلوگیری می کند. این امر به خصوص برای بازسازی بناهای قدیمی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

آرشام دکور دارای افراد متخصص در زمینه ی بازسازی و طراحی معماری منزل است. لازم به ذکر است که برخی از عملیات های بازسازی به اخذ مجوز از شهرداری نیاز دارند.

یکی از نکات فنی مهم در بازسازی هر بنا، توجه به تجهیز منزل به لوازم سرمایشی و گرمایشی است. توجه کردن به این امور، باعث می شود که شما یا افراد متخصص در زمینه ی بازسازی، بتوانید محل عبور لوله ها یا تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را در نظر گرفته و به آن ها آسیبی وارد نکنید. همچنین بتوانید، اقدامات لازم جهت جلوگیری از پوسیدگی یا آسیب دیدن آن ها را نیز انجام دهید.

توجه به تجهیز منزل به لوازم سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی ها و سیک کشی ها در بازسازی منزل

یکی از اصول مهم که در بازسازی هر بنا بخصوص بناهای مسکونی اهمیت دارد، توجه کردن به لوله کشی ها و سیم کشی ها در بازسازی منزل است. شما می توانید به کمک بازسازی لوله کشی ها و سیم کشی های قدیمی با مصالح بروز، از خسارت های زیاد و هزینه بر ساختمان، جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که استفاده کردن از مصالح نامرغوب، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برایتان پیش بیاورد.

خدمات بازسازی مسکونی آرشام دکور

ما در اینجا به بررسی موضوع بازسازی ساختمان مسکونی پرداختیم. ملاحظه کردید که بازسازی یک بنا چه مزایا و اهمیتی دارد. همچنین پی بردید که برای بازسازی یک بنا، بهتر است از افراد متخصص کمک بخواهید.

شما می توانید با خدمات نقد و اقساطی شرکت آرشام دکور و با خدمات بازسازی مسکونی ما، هر نوع دکوراسیونی را در بازسازی منزل خود پیاده کنید. آرشام دکور، خدمات ارزنده ای را در زمینه ی طراحی داخلی و بازسازی به مشتریان خود ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و زمان بندی انجام پروژه بازسازی، با ما تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت سفارش

  خرید به صورت اقساطی

  امتیاز دهید
  ×

  ارسال پیام در واتس‌اپ

  × واتس‌اپ