استفاده از تزیینات چوبی در آشپزخانه

یکی از متریال‌های مهم و اساسی در تزیین منزل، چوب می‌باشد. تزیین آشپزخانه بیش از هر قسمت دیگری از منزل حائز اهمیت است. آشپزخانه  به عنوان قلب خانه شناخته شده و زندگی در آن جریان دارد، پس بهتر است از آن غافل نشوید. تا دو دهه قبل، به دلیل اینکه آشپزخانه‌ها به صورت بسته بودند، به دکوراسیون و تزیین آن توجه خاصی نمی‌شد، چون در معرض دید نبودند. اما امروزه به دلیل مدرن شدن سبک آشپزخانه‌ها و در معرض دید قرار گرفتن آنها، تزیین آشپزخانه به یک بخش مهم و اصلی خانه تبدیل شده است. در این محتوا قصد داریم، در مورد طراحی دکوراسیون آشپزخانه توسط یک متریال با ارزش به نام چوب صحبت کنیم و وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه را بیشتر بشناسیم. این فرصت طلایی را از دست ندهید و ما را همراهی کنید

وسایل تزیینی چوبی چیست؟

شاید این سوال برای خیلی از شماها یک سوال کلیشه‌ای باشد. اما هنوز هم خیلی از افراد نمی‌دانند دقیقا منظور از وسایل تزیینی چیست؟ در واقع باید بگوییم هر وسیله یا جسم تزیینی که از چوب ساخته شده باشد، به عنوان یک وسیله تزیینی چوبی شناخته می‌شود. ممکن است این وسایل چوبی شامل مبل، میز و هر چه وسیله تزیینی چوبی باشد. بسیاری از افراد استفاده از تزیینات چوبی را در منزل به خصوص در آشپزخانه، خیلی قدیمی و از مد رفته می‌دانند. در حالی که چنین نیست. استفاده از وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه به دلیل داشتن مزایایی از جمله قابلیت بازیافت، نگهداری بسیار آسان، سازگار با هر محیط، آرام بخش بودن و با دوام بودن بسیار مورد کاربرد قرار می‌گیرند.

انواع وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه

استفاده از چوب در تزیینات، حس شادی و طراوت را نه تنها به ساکنین، بلکه به مهمانان هدیه خواهد داد. همچنان‌که استفاده از ظروف قدیمی در تزئین منزل سبب افزایش جذابیت دکوراسیون می‌شود، وجود دکورهای تزئینی در آشپزخانه‌ها  نیز گرمی و جذابیت خاصی را به محیط می‌بخشد. در ادامه به معرفی هر کدام از تزیینات چوبی آشپزخانه می‌پردازیم.

وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه
استافده از انواع ظروف حصیری در آشپزخانه

به کارگیری ظرف‌های حصیری

اصولا آشپزخانه یا سالن‌های غذاخوری، مکانی هستند که شما با خیال راحت در آنجا به سرو غذا می‌پردازید. حال تصور کنید، اگر این سالن با متریال چوبی پوشانده شده باشد، سرو غذا با آرامش‌تر انجام می‌شود. برای زیباتر شدن و زیبا جلوه دادن آشپزخانه یا سالن غذاخوری، می‌توانید ظرف‌های حصیری را در قسمت دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید. هر چند ظروف چینی، هنوز یکی از تزئینات جذاب به نظر می‌آیند، اما استفاده از ظروف حصیری به جای آنها سبک مدرن و جدیدی را ایجاد می‌کنند.

استفاده از سبد حصیری تزیینی

سبد های حصیری از دیگر وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه  هستند. کابینت‌ها در آشپزخانه‌ها نقش بسیار مهم و کاربردی در جای‌گیری ظروف ایفا می‌کنند. حال اگر فضای کبینت‌ها به اندازه کافی اشغال شده باشد و بعضی از وسایل جایی برای قرار گرفتن نداشته باشند، می‌توانید از سبد حصیری استفاده کنید. این سبدها علاوه بر جنبه تزئینی، بسیار کاربردی هستند. شما می‌توانید از این سبدها، به عنوان ظرفی برای قرار دادن سیب زمینی و پیازها به کار ببرید. سبدهای حصیری را می‌توان در قفسه یا شلف‌ها هم قرار دهید و درون آن را با وسایل پر کنید. این سبدها علاوه بر این که زیبایی خاصی به دکوراسیون آشپزخانه می‌بخشند، به عنوان یک ابزار و وسیله کاربردی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به کاربردن گلدان‌های چوبی

اصولاً درست کردن گلدان‌های چوبی کوچک و بزرگ کار سختی نیست. شما می‌توانید با به هم وصل کردن چند قطعه چوب، گلدان خاص و شکیلی را ساخته و درون آن را با گل‌های خشک شده و حتی میوه کاج رنگی، پر و تزیین نمایید. بسیاری از بانوان به حضور گل‌های طبیعی در محیط آشپزخانه علاقه خاصی دارند، به همین دلیل حتی می‌توانند از یک شاخه گل طبیعی در آنها بهره ببرند.

وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه
گلدان های چوبی در آشپزخانه

ساخت شمعدان با شاخه‌های خشک به‌عنوان وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه

نقش هنر در زیباسازی دکوراسیون غیر قابل انکار است و این هنر می‌تواند در ساخت انواع وسایل تزئینی ظهور یابد. منظور از وسایل تزیینی چوبی فقط به کارگیری چوب فرآوری شده و به شکل‌های خاص نمی‌باشد. با استفاده از شاخه‌های خشکیده درختان، دکوراتیوها و اکسسوری‌های زیبایی ساخته می‌شوند. برای ساخت این نوع شمعدانی مقداری چوب خشک شده‌ی درخت را جمع‌آوری کرده و اطراف یک لیوان یا ظرف بلوری کوچک بچسبانید. سپس آن را تزیین نمایید. حال یک جا شمعی کوچک و زیبا را آماده دارید. شمع‌های کوچک خود را در  این جا شمعی قرار دهید. هر گاه شمع درون آنها بر روی میز غذاخوری روشن شود، حس رویایی را به میز و اطراف می‌بخشد.

استفاده از شلف‌های چوبی

شلف یک تکه چوب است، که به وسیله اهرم‌های ۹۰ درجه و یک بست بر روی دیوار فیکس می‌شود. روی این شلف‌ها می‌توان وسایل یا لوازم تزئینی خود را بچینید. شلف‌ها علاوه بر اینکه به عنوان یک وسیله نگهدارنده به حساب می‌آیند، بلکه به عنوان یک اکسسوری تزیینی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل قفسه، برخلاف طبقات دیگر فضا و مکان کمتری را اشغال می‌کند. به همین دلیل آنها در حمام، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی به خوبی به کار برده می‌شوند.

به کارگیری استندهای گلدان از جنس چوب

هر شخصی از یک سری وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه بهره می‌برد و چه چیزی بهتر از استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون آشپزخانه و وسایل چوبی مرتبط با آنها.  عده کثیری  علاقه به نگهداری گل و گلدان در آشپزخانه دارند. به همین دلیل وجود یک استند چوبی زیبا احساس می‌گردد. استندهای چوبی علاوه بر یک پایه نگهدارنده گل‌ها، شبیه یک نردبان هستند. اصولا ابتدای نردبان‌ها فانتزی و شیک است، که از شکل‌های تیز و مثلثی می‌باشند. روی پله‌های آن گلدان‌های زیبا قرار می‌دهند.

استفاده از لوسترهای چوبی از زیباترین وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه

یکی دیگر از اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی چوبی در خانه لوستر‌ها می‌باشند. برای جلوه دادن هر چه بیشتر محیط آشپزخانه، از این لوسترهای زیبا استفاده می‌کنند. لوسترهای زیبای چوبی، به صورت آویزانی، رومیزی و فانوسی هستند.

وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه
استفاده از لوسترهای چوبی در آشپزخانه

سینی‌های چوبی از کاربردی‌ترین وسایل تزئینی چوبی در آشپزخانه

یکی دیگر از وسایل چوبی که به تازگی استفاده از آنها مد شده است، سینی‌های چوبی می‌باشند. از این سینی‌ها می‌توانید به عنوان یک دکوری زیبا بر روی جزیره یا اپن آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید. البته چون جنس این سینی‌ها از چوب بسیار محکم ساخته شده، به عنوان پذیرایی هم مورد کاربرد هستند.

قرار دادن جا شمعی‌های چوبی در آشپزخانه

چوب یکی از متریال‌های ویژه‌ای است، که تلفیق آن با هر ماده و یا ابزاری، شکل خاصی را ایجاد می‌کند. شما به پیاده روی صبحگاهی رفته و در حین مسیر، چشمتان به یک تنه درخت کوچک می‌افتد. پس بهتر است، آن را به همراه بیاورید و آن را به نجاری برده و درون آن حفره‌هایی ایجاد کنید. درون حفره‌ها شمع‌های وارمر داری قرار دهید. با روشن شدن شمع‌ها، علاوه بر اینکه تنه‌ی درخت به خوبی جلوه نمایی می‌کند، نور آرام بخشی را به محیط اطراف می‌بخشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه در تهران

در دنیای امروزه با تلاش بسیاری از مهندسان و طراحان دکوراسیون داخلی، استفاده و بهره گیری از وسایل تزیینی به خصوص دکوراتیو در منزل سهل و آسان گشته است. اگر شما هم تصمیم دارید که در آشپزخانه منزلتان از وسایل تزیینی ویژه‌ای استفاده کنید، اما اطلاعاتی ندارید، از گروه آرشام دکور در این امر کمک بخواهید. این مجموعه با سال‌ها تجربه در ساخت انواع کابینت آشپزخانه و طراحی دکوراسیون داخلی، شما را یاری می‌نماید. شما می‌توانید با این شرکت تماس گرفته و راهنمایی های لازم در زمینه مناسب‌ترین نوع کابینت و دکوراسیون آشپزخانه را متناسب با شرایط منزل و بودجه در دسترس خود از کارشناسان آن دریافت نمائید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

شانزده − دو =

نوشتهٔ پیشین
استفاده از ستون سنگی در دکوراسیون داخلی خانه
نوشتهٔ بعدی
طراحی نماهای مدرن پس از بازسازی بنا
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ