انتخاب میز مناسب برای آشپزخانه

استفاده از میز کار در آشپزخانه و یا میز نهارخوری در خانه‌ها را می‌توان یک مسئله مهم در نظر گرفت، زیرا وجود میز در هر خانه و هر آشپزخانه‌ای یک امر کاملاً ضروری و واجب است که انجام بسیاری از کارها و غذا خوردن را برای ما آسان‌تر می‌کند. اما آیا می‌دانید که در رابطه با انتخاب میز مناسب برای آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه شود؟ در این نوشتار قصد داریم تا معیارهای یک میز مناسب و کاربردی برای آشپزخانه را شرح بدهیم.

میز آشپزخانه شیک 6 نفرهدر هنگام انتخاب میز مناسب برای آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در صورتی می‌توان یک میز را برای محیط آشپزخانه مناسب دانست که شرایط ذکرشده در این قسمت در آن‌ها رعایت شده باشد.

  • ازنظر ابعاد و اندازه با آشپزخانه موردنظر هماهنگی و همخوانی داشته باشد

درصورتی‌که قصد انتخاب میز مناسب و کاریردی برای آشپزخانه خود را دارید، سعی کنید که میزی را انتخاب کنید که ازنظر ابعاد و اندازه با محیط آشپزخانه شما هماهنگ باشد تا دست و پای شما در زمان کار کردن در آشپزخانه نبندد. به‌عنوان‌مثال اگر میزان فضای قابل‌استفاده در آشپزخانه شما پس از قرار دادن وسایل دیگر به میزان 9 متر بود باید میزی را انتخاب کنید که تقریباً در حدود یک الی دو متر فضا نیاز داشته باشد.

در این خصوص می‌توان میز را برای اینکه فضای کمتری در محیط اشغال کند و ازنظر ابعاد و اندازه مناسب باشد، متصل به کابینت‌ها تهیه کرد به صورتی که در بالای کابینت‌های موجود بر روی زمین یک میز بسیار زیبا ساخت.

بیشتر بخوانید: محبوب تین مدل های جزیره آشپزخانه

  • ازنظر رنگ دارای هارمونی با محیط و کابینت‌ها باشد

همخوانی رنگی و هارمونی با محیط مسئله مهمی است که برای ایجاد یک فضای شیک و زیبا باید به آن توجه شود. برای تهیه میز آشپزخانه سعی کنید میزی را انتخاب کنید که با کابینت‌ آشپزخانه ازنظر رنگی هماهنگی داشته باشد و بارنگ کابینت ضد و نقیض نباشد. حتی در این خصوص می‌توانید میز موردنیاز خود همراه با کابینت‌های آشپزخانه و از یک جنس بسازید تا هم ازنظر رنگ دارای هارمونی باشد و هم ازنظر جنس.

  • مقاومت بالایی داشته باشد

یک میز مناسب باید دارای مقاومت بالایی باشد تا زمانی که امور مربوط به آشپزخانه را بر روی آن انجام می‌دهیم و یا زمانی که وسایل سنگین آشپزخانه را بر روی آن قرار می‌دهید، دچار مشکل نشود و به‌اندازه کافی و موردنیاز استقامت داشته باشد.

میز مناسب برای آشپزخانه

  • در صورت امکان با تعداد نفرات اعضای خانواده همخوانی داشته باشد

اگر می‌خواهید که از میزی که درون آشپزخانه قرار می‌دهید، برای سرو غذا استفاده کنید، باید ابعاد و اندازه آن به‌قدری باشد که همه اعضای خانواده حتی‌الامکان بتوانند در دور آن بنشینند و غذایشان را میل کنند. ولی اگر قصد سرو غذا بر روی آن را ندارید و فقط می‌خواهید برای انجام امور مختلف در آشپزخانه از آن استفاده کنید، می‌توانید طرح و اندازه آن را به هر نحوی که تمایل داشتید، سفارش دهید.

  • طراحی و ظاهر زیبایی داشته باشد و به زیباسازی محیط آشپزخانه کمک کند

توجه به زیبایی و دکوراسیون داخلی زیبا در تمامی قسمت‌های خانه امری مهم است که باید به آن توجه گردد. این مساله در مورد دکوراسیون یک آشپزخانه ایده آل نیز اهمیت دارد. به همین دلیل در خصوص انتخاب میز هم زیبایی را فراموش نکنید و سعی کنید که برای زیباسازی محیط آشپزخانه حتماً به زیبایی میز، کابینت‌ها و سایر لوازم و اکسسوری کابینت آشپزخانه توجه کنید.

  • فضای زیادی را اشغال نکند و دست و پای افراد را نگیرد

جزیره آشپزخانه یا میزی را می‌توان برای فضای آشپزخانه مناسب دانست که تا جایی که امکان دارد فضای کمی را اشغال کند و باعث دست‌وپا گیری افراد نشود. خصوصاً با توجه به اینکه آشپزخانه محیطی پرتردد است و باید نظم آن رعایت شود. برای دست‌وپا گیر نشدن میز می‌توان آن را به‌صورت کم جا چوب در داخل کابینت‌ها طراحی کرد به صورتی که در زمان‌های موردنیاز بتوان آن را از داخل کابینت بیرون آورد و در مواقعی که نیازی به آن نیست، آن را در داخل کابینت جمع کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 2 =

نوشتهٔ پیشین
آشپزخانه ایده آل و ویژگی‌های آن
نوشتهٔ بعدی
کاربرد چمن مصنوعی در مکان‌های مسکونی و اداری
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ