استفاده از ستون سنگی در دکوراسیون داخلی خانه

برای اینکه صاحبخانه از دکوراسیون داخلی منزل خود رضایت داشته باشد، باید یک سری خلاقیت و طرح‌ها را به کار ببرد‌. استفاده از سنگ‌ها در نمای داخلی یک ایده جذاب و منحصر به فرد است. اما از همه مهم‌تر، استفاده از ستون‌ها می‌باشد. کاربرد ستون سنگی در دکوراسیون داخلی به زیباسازی هرچه بیشتر و بهتر منزل مسکونی شما می‌افزاید.

ستون سنگی چیست؟

ستون‌ها یکی از عناصر اصلی و مهم در معماری به حساب می‌آیند. این ستون‌ها جزء محبوب‌ترین ایده‌ها در طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان هستند. ستون‌های سنگی با کیفیت بسیار بالایی ساخته می‌شوند، که دارای مقاومت بالایی نیز می‌باشند. به کارگیری ستون‌های سنگی در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. بیشترین استفاده از ستون‌های سنگی در نمای ویلاها یا باغ ویلاهایی به سبک سنتی و رومی می‌باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد استفاده از ستون سنگی در دکوراسیون داخلی و بخش‌های مختلف ساختمان مطالبی را ارائه دهیم. پس فرصت را غنیمت شمرده و ما را همراهی کنید.

علت استفاده از ستون سنگی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید، دکوراسیون داخلی خانه‌تان سبکی کلاسیک داشته باشد، بهتر است از ستون‌های سنگی در فضای داخلی ساختمان بهره ببرید. ستون سنگی در سبک، اندازه و با موادهای مختلفی ساخته شده و به چشم می‌خورند و آنها را برای تزیین هر فضای نشیمن و ایجاد یک خانه دلخواه، مورد استفاده قرار می‌دهند.

علاوه بر این موارد با توجه به وزن بالا و ارزش زیادی که سنگ‌های ساختمانی دارند، با اجرای طرح ستون سنگی موجب افزایش بهای ارزش ساختمان خواهید شد. در بسیاری از ویلاها به خصوصی ویلای موجود در شمال کشور برای با عظمت جلوه دادن و زیبایی هر چه بیشتر ساختمان از ستون‌های سنگی استفاده می‌شود.

کاربرد ستون سنگی در دکوراسیون داخلی هر قسمت از منزل

ستون‌ها به عنوان یک عنصر اصلی در هر قسمت از دکوراسیون داخلی به کار برده می‌شوند. این ستون‌ها تاثیر فوق العاده‌ای را بر روی نما خواهند داشت. با استفاده از ستون‌های سنگی عملکرد مفید و خلاقانه‌ای را ایجاد خواهید کرد. در این قسمت به استفاده از ستون‌های سنگی در هر بخش از منزل اشاره می‌کنیم.

ورودی ساختمان

یک ساختمان ایده‌آل و مناسب باید دارای ورودی‌های مشخصی باشد. برای با شکوه جلوه دادن ورودی ساختمان بهتر است، از دو ستون در دو طرف ورودی استفاده کنید. با استفاده از این ستون‌ها سبک کار بیشتر خودنمایی می‌کند. البته بهتر است بر روی این ستون‌ها از یکسری کنده کار‌ی‌ها هم بهره ببرید. اگر طرفدار سبک مدرن هستید، می‌توانید در کنار ستون‌ها یک رختکن یا جاکفشی قرار دهید که ستون‌ها در واقع قسمتی از رختکن یا جا کفشی به حساب بیایند. در این حالت علاوه بر اینکه یک مرزبندی بین ورودی و نشیمن ایجاد می‌کنید، موجب زیباتر دیده شدن ورودی هم شده‌اید.

ستون سنگی در دکوراسیون سالن پذیرایی
ستون سنگی در دکوراسیون سالن پذیرایی

کاربرد ستون سنگی در دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی

به کارگیری یک ستون سنگی گرد با گچ بری‌ها و کنده کاری‌های زیبا به رنگ طلا یا نقره، موجب هماهنگ شدن ستون‌ها با مبل‌های پذیرایی می‌شود. برای هرچه زیباتر شدن این ستون، می‌توانید در کنار آن دیواری بسازید و روی آن مجسمه و اکسسوری‌های دلخواه خود را قراردهید. با انجام این کار یک بوفه فوق العاده را به منزل خود هدیه داده‌اید.

سالن نشیمن و استراحت

در منازل یا ساختمان‌هایی که فضای نشیمن و پذیرایی جدا از هم هستند، استفاده از ستون‌های سنگی به عنوان فضایی برای قرار گرفتن تلویزیون یا ساعت‌های دیواری بسیار کاربردی می‌باشد. در کنار ستون‌ها حتی می‌توان شومینه‌ای قرارداد و جلوه دو چندانی را به آن بخشید. برای به کارگیری شومینه در این مورد می‌توانید از شومینه‌های شیشه‌ای و کم حجم‌تری استفاده کنید. اگرچه شومینه‌های سنگی نیز می‌توانند با ستون به کار برده شده در سالن بسیار هماهنگ شوند.

سالن غذاخوری

یکی دیگر از بخش‌های ساختمان برای استفاده ستون سنگی در دکوراسیون  داخلی ، سالن غذاخوری است. در سالن‌های غذاخوری که میز و صندلی‌های ناهارخوری قرار داده شده است، ستون‌ها جهت ایجاد یک فضایی دل انگیز مورد کاربرد قرار می‌گیرند. حتی از این ستون‌ها می‌توانید برای جداسازی سالن با یک کمد برای قرار دادن ظروف اضافه استفاده کنید. همچنین با طراحی فضایی در کنار ستون، آن را به محیطی برای سرو نوشیدنی یا غذاها تبدیل نمایید و یک سالن غذاخوری لوکس بسازید. البته در این مورد باید به سبک منزل، متراژ و نوع بنا هم دقت ویژه‌ای شود که ناهماهنگی ایجاد نگردد.

ستون سنگی در سالن غذاخوری
ستون سنگی در سالن غذاخوری

آشپزخانه‌ها

بسیاری از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که آیا می‌توان از ستون سنگی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم بهره برد؟ در جواب باید گفت بله. با قرار دادن ستون‌های زیبای سنگی در وسط آشپزخانه علاوه بر زیبا کردن آشپزخانه، می‌توان آن را به عنوان بخشی از میز یا جزیره آشپزخانه به حساب آورده و از آن لذت برد.

اتاق‌های خواب پرطرفدارتین مکان برای استفاده از ستون سنگی در دکوراسیون داخلی

بسیاری از افراد علاقه شدیدی نسبت به بکارگیری ستون‌های سنگی در اتاق خواب  دارند. از نظر آنها فضای دل انگیز و محیط طبیعی را به داخل اتاق خواب خود آورده‌اند. همچنین آنها از ستون‌ها به عنوان یک جداکننده متفاوت بخش‌های اتاق خواب یاد می‌کنند. بسیاری از سنگ دوستان از ستون‌های سنگی به عنوان تکیه گاهی برای میز کار خود بهره می‌برند. از طرفی دیگر با استفاده از ستون‌های سنگی در اطراف آن کتابخانه جذاب یا طبقه چوبی زیبایی قرار می‌دهند که اتاق خواب نظم و ترتیب خاصی را داشته باشد. راهکار دیگری که از ستون‌های سنگی استفاده می‌شود قرار دادن کمد در کنار آنهاست.

نصب ستون سنگی در دکوراسیون داخلی
نصب ستون سنگی در دکوراسیون داخلی

نصب ستون‌های سنگی در دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از موارد مهمی که در ستون‌های سنگی باید مورد اهمیت قرار داد، نحوه نصب آن است. نصب این ستون‌ها به روش‌های متعددی از جمله دو تکه و یکپارچه صورت می‌گیرد. انتخاب هر کدام از این روش‌ها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. یکی از این موارد حائز اهمیت موقعیت محل نصب ستون‌ها است. به طور مثال در ساختمان‌هایی که با ارتفاع زیادی هستند، بهتر است ستون‌ها را به صورت دو تکه و یا اندازه‌های کوتاه‌تری به محل‌های مورد نظر انتقال دهید و همانجا به هم وصل نمایید. از این روش بیشتر در ویلاها یا ساختمان‌هایی که به صورت دوبلکس هستند، استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اقساطی در تهران

ستون‌های سنگی از جمله محصولات با ارزشی هستند که به زیبایی هرچه تمام‌تر نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان می‌افزایند. حال اگر شما هم همانند بسیاری از افراد نحوه به کارگیری مناسب از ستون‌های سنگی را نمی‌دانید یا  اصلا اطلاعاتی در زمینه دکوراسیون داخلی ندارید، ما به شما آرشام دکور را پیشنهاد می‌دهیم. این مجموعه با سال‌ها تلاش در این زمینه توانسته بهترین نوع دکوراسیون داخلی را ارائه دهد. بعلاوه، این شرکت برای رفاه حال مشتریان خود خدمات طراحی دکوراسیون داخلی اقساطی در تهران را ارایه می‌نماید و که گزینه بسیار مناسبی یرای افراد با بودجه محدود می‌باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهار × 5 =

نوشتهٔ پیشین
ویژگی‌های سالن پذیرایی مدرن
نوشتهٔ بعدی
استفاده از تزیینات چوبی در آشپزخانه
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ