کابینت آشپزخانه چوبی کلاسیک و پرطرفدار

5/5 - (1 امتیاز)

اگر از جمله افرادی هستید که به طرح‌های کلاسیک برای دکوراسیون خانه تان علاقمندید و البته می‌توانید هزینه بالایی را برای دکوراسیون آشپزخانه خود خرج کنید، کابینت آشپزخانه چوبی، بهترین گزینه است. این گروه از کابینت‌ها ظاهری بسیار زیبا و خاص دارند و جلوه‌ای کلاسیک و منحصر‌به‌فرد به آشپزخانه شما می‌بخشند.

در میان انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت آشپزخانه چوبی که مدلی کلاسیک محسوب می‌شود، از جدیدترین نوع کابینت‌های موجود در بازار است و طرفداران زیادی دارد. این نوع کابینت‌ها موضوع موردنظر ما در بطن مطلب حاضر هستند.

مزیت اصلی کابینت‌ چوبی کلاسیک

با توجه به اینکه امروزه آشپزخانه‌ها را معمولاً به‌گونه‌ای می‌سازند که از داخل پذیرایی و یا بخش‌های دیگر خانه دیده شود، توجه به زیبایی و طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. تا جایی که امروزه، در مقایسه با زمان‌های گذشته، هزینه زیادی برای طراحی دکوراسیون این بخش از خانه در نظر گرفته می‌شود. البته زیبایی محیط آشپزخانه، تنها به اپن بودن آشپزخانه‌ ختم نمی‌شود. بلکه موارد دیگری مانند تجمل‌گرایی و داشتن زندگی لوکس در این زمینه بی‌تأثیر نیست؛ به‌گونه‌ای که حتی اگر نمای آشپزخانه از بیرون آن دید نداشته باشد باز هم افراد برای زیباسازی آن به‌صرف هزینه‌ی زیادی می‌پردازند.

به‌طور‌کلی، انسان زیبایی را دوست دارد و همواره در تمامی لحظات و جنبه‌های زندگی خود به دنبال آن است و امروزه این میل به زیبایی در میان افراد و زندگی آن‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. از این رو انتخاب کابینت آشپزخانه چوبی به‌دلیل جلوه کلاسیک زیبایی که دارد، می تواند حس زیبا‌دوستی افراد را برانگیخته و توجه همگان را به خود جلب کند.

قدمت کابینت آشپزخانه چوبی

از کابینت‌های چوبی، در زمان‌های گذشته نیز استفاده می‌شده است. به‌طور‌کلی، در زمان‌های دور، معمولاً اشراف و اعیان جامعه در خانه‌های خود از کابینت‌هایی استفاده می‌کردند که از جنس چوب طبیعی بوده و به شکل کلاسیک ساخته می‌شدند. به‌تدریج در طول زمان، کابینت‌هایی از جنس‌های دیگر از جمله انواع فلزها، به‌دلیل دوام و پایداری‌شان، رواج بیشتری یافتند. اما در سال‌های اخیر، مجددا گرایش به کابینت‌های چوبی افزایش یافته است و دوباره در میان مردم، به ویژه علاقمندان طرح های کلاسیک، باب شده‌اند.

کابینت آشپزخانه چوبی
انواغ کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت آشپزخانه کلاسیک از چه نوع چوبی ساخته می‌شود؟

در رابطه با چوب مورد استفاده در ساخت این کابینت‌ها باید بگوییم که کابینت‌های کلاسیک، از دو نوع چوب زیر تهیه می‌شوند:

  • چوب طبیعی: چوب طبیعی در زمان‌های گذشته نیز برای تهیه این کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است و امروزه نیز همچنان برای ساخت کابینت‌ آشپزخانه چوبی کاربرد دارد. کابینت‌های ساخته شده از چوب طبیعی، یکی از گران قیمت‌ترین انواع کابینت‌های موجود در بازار هستند و معمولاً از چوب گردو برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.
  • چوب ممبران: این نوع چوب به‌صورت کلی، یک روکش از جنس پی وی است که بر روی جنس‌های مختلف مانند: ام دی اف و یا نئوپان کشیده می‌شود و به آن‌ها جلا و زیبایی می‌بخشد. چوب‌های ممبران به‌گونه‌ای، شبیه‌سازی چوب‌های طبیعی را انجام می‌دهند و ظاهری مشابه به آن‌ها را ایجاد می‌کنند اما در مقایسه با چوب طبیعی دارای قیمت بسیار پایین‌تری هستند.

تفاوت کابینت چوبی کلاسیک با کابینت ام دی اف و هایگلاس

تفاوت‌های کابینت‌های چوبی با کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس به‌صورت زیر هستند:

  • قیمت کابینت‌ آشپزخانه چوبی از کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس بیشتر است.
  • در ساخت این کابینت‌ها طراحی‌هایی شبیه به منبت‌کاری با رنگ طلایی، قهوه‌ای و سفید و با استفاده از خود چوب و یا ممبران صورت می‌گیرد، درحالی‌که کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس دارای سطح صاف و صیقلی هستند.
  • تنوع رنگی کابینت‌های ممبران در مقایسه با کابینت‌های هایگلاس بسیار کمتر است.
  • طراحی ایجادشده توسط این کابینت‌ها به‌صورت کلاسیک است، درحالی‌که کابینت‌های هایگلاس و یا ام دی اف به‌صورت کابینت‌های مدرن طراحی می‌شوند.
  • در ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک معمولاً از شیشه نیز برای طراحی استفاده می‌شود، درحالی‌که برای طراحی کابینت‌ ام دی اف و یا هایگلاس معمولاً این اتفاق نمی‌افتد.

قیمت کابینت آشپزخانه چوبی

در حال حاضر در میان انواع کابینت‌ها، کابینت چوبی گران‌ترین قیمت را به خود اختصاص می‌دهد و انواعی از آن که با چوب کاملاً طبیعی ساخته می‌شوند، گران‌قیمت‌ترین کابینت‌های موجود در بازار هستند و به هزینه بسیار زیادی نیاز دارند.کابینت‌های ممبران نیز باوجوداینکه از کابینت‌های ساخته‌شده از چوب طبیعی ارزان‌تر‌اند، اما بعد از کابینت‌های کلاسیک با چوب طبیعی، بالاترین قیمت را دارند.

بعد از این دو نوع کابینت آشپزخانه چوبی، کابینت‌های هایگلاس، دارای بالاترین قیمت هستند و در رتبه بعدی نیز کابینت ام دی اف قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

بیست − هفده =

نوشتهٔ پیشین
کمدهای ریلی و مدل‌های مختلف آن
نوشتهٔ بعدی
قیمت کابینت ممبران
جهت مشاوره رایگان کلیک کنید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ