کابینت سوپرمارکت برای فضاسازی مناسب آشپزخانه

کابینت سوپرمارکت برای آشپزخانه فضای مناسبی می‌باشد زیرا که فضای کمی از آشپزخانه و منزل را اشغال می‌کند. از این کابینت در کوچک‌ترین فضاها می‌توان استفاده کرد. در این مقاله سعی می‌شود تا مدل‌های مختلف سوپرمارکت کابینت آشپزخانه در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده شود تا بتوانید بهترین مدل کابینت لوکس را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

اهمیت کابینت سوپرمارکت

کابینت سوپرمارکت در آشپزخانه شما، مهم‌ترین بخش از فضای آشپزخانه را در اختیار می‌گیرد و مهم‌ترین بخش دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود که در طرح‌های مختلف وجود دارد. با توجه به ابعاد و سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه منزل خود بهترین کابینت کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید. و با نصب سوپرمارکت کابینت ها یک فضای زیبا برای آشپزخانه خود ایجاد نمایید و مواد غذایی و شوینده‌های خود را در این فضاها قرار دهید.

طرح‌های مختلف سوپرمارکت کابینت برای آشپزخانه

سوپرمارکت کابینت به انباری متحرک نیز معروف است که در آشپزخانه به صورت خاص طراحی می‌شوند. در واقع این کابینت‌ها باعث ایجاد یک فضای بهینه برای نظم‌دهی و طبقه‌بندی وسایل موردنیاز از جمله اقلام و لوازم آشپزخانه می‌شوند. بعضی از کابینت‌ها به صورتی طراحی می‌شوند که قفسه‌بندی شده باشند تا شما به‌راحتی بتوانید اقلام مورد نظرتان را به صورت مرتب و باب میلتان بچینید.

بعضی از کابینت‌ها ابعاد کوچکتری دارند ماننده کابینت‌هایی که نزدیک گاز نصب می‌شوند و فضای کمتری را به خود می‌گیرند که بیشتر برای ادویه و سبزی‌های خشک و روغن و مواردی که مختص پخت و پز می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طرح و رنگ کابینت‌ها

رنگ و طرح سوپرمارکت کابینت با توجه به نوع، سلیقه و رنگ سایر کابینت‌های آشپزخانه انتخاب می‌شود. کابینت‌های سوپر مارکت فضای مناسب و زیادی را برای قرار دادن وسایل و ظروف آشپزخانه در اختیار کد بانو قرار می‌دهد و باعث ایجاد فضای زیبا و چیدمان دکوراسیون منزل با نصب کابینت خواهید شد.

انواع دیگر کابینت‌ها

به‌طور کلی، امروزه قفسه‌های داخل کابینت بسیار متنوع هستند که سوپر مارکت کابینت‌ها یکی از آنها هستند. سوپرمارکت کابینت‌ها مدل‌های متفاوتی دارند نظیر کابینت عرضی و ریلی. در این نوع کابینت‌ها شما به وسایلی که در انتهای این کابینت‌ها قرار می‌دهید به راحتی دسترسی دارید و با باز و بسته شدن درها فضای کمتری از آشپزخانه اشغال می‌شود.

برخی دیگر از کابینت‌ها مخصوص شوینده‌ها هستند که در کناره لباسشویی و ماشین ظرفشویی طراحی و نصب می‌شوند و به‌راحتی می‌توان وسایل شوینده را در فضای این کابینت‌ها قرار داد.

چیدمان صحیح وسایل در کابینت‌ها و استفاده مناسب از درب کابینت

سوپرمارکت کابینت جای مناسبی برای وسایلی است که نیاز چندانی به آن ندارید. استفاده از کابینت و چیدمان داخل کابینت آشپزخانه تاثیر زیادی بر ظاهر دکوراسیون آشپزخانه ندارد. ولی باید با نظم و انضباط وسایل مختلف آشپزخانه خود را داخل کابینت‌ها قرار دهید. شما حتی می‌توانید از فضای پشت در کابینت برای جا دادن وسایل اضافه استفاده کنید و به کمک وسایل مغناطیسی در پشت در کابینت، وسایل خود را مانند ادویه جات در آنجا قرار دهید.

استفاده از کابینت کشویی و کابینت سوپرمارکت

فضاهای خالی بین یخچال و دیوار آشپزخانه اگرچه کوچک هستند ولی از آن‌ها به عنوان یک فضای کوچک و یا فضای میانی می‌توان استفاده کرد و با نصب کابینت کشویی و ریلی یک فضا برای جا دادن مواد غذایی و وسایل کوچک ایجاد کرد. شما به کمک سوپرمارکت کابینت می‌توانید این فضاهای کوچک را در بین کابینت‌های آشپزخانه‌تان پر کنید و از تمام فضای موجود نهایت استفاده را ببرید. بعلاوه، استفاده از این کابینت‌ها زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را نیز افزایش می‌دهند.

استفاده از سوپر مارکت کابینت‌ها برای روشن نگه داشتن فضای منزل

اگر آشپزخانه تاریک، شما را ناراحت می‌کند و دنبال یک فضایی روشن هستید به کمک کابینت سوپرمارکت می‌توانید همه جا را با روشنایی مصنوعی روشن کنید. با انتخاب کاشی‌های براق برای افزایش روشنایی و نور در فضاهای سایه استفاده کنید. و باعث ایجاد یک فضایی روشن و نورانی در آشپزخانه خود شوید.

استفاده از کابینت و ریل‌های دیواری

اگر فضای آشپزخانه شما زیاد نیست و به کمک سوپر مارکت کابینت فضاهای آشپزخانه را پر کرده‌اید می‌توانید از ریل‌های دیواری و سایر یراق آلات کابینت برای استفاده و ایجاد یک فضای ذخیره سازی انعطاف پذیر کمک بگیرید و اقلام مختلف موردنیاز آشپزخانه خود را آویزان کنید. استفاده از این ریل‌های آشپزخانه برای سرآشپزهای حرفه‌ای سازمان‌دهی شده است که باعث دسترسی آسان به وسایل آشپزخانه خواهد شد.

3.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

2 × 1 =

نوشتهٔ پیشین
مقایسه کابینت های گلاس و ام دی اف
نوشتهٔ بعدی
رایج‌ترین اشتباهات در بازسازی خانه‌ها
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ