کابینت پولیشی و پلی اورتان

آرشام دکور

کابینت پولیشی و پلی اورتان

در صورتی که به دنبال کابینت‌های شیک و مدرن هستید، حتما نام کابینت پولیشی و پلی اورتان به گوش شما خورده است. همان طور که از نام آن پیداست در ساخت این نوع کابینت‌ها از رنگ پلی اورتان و مایع پولیش استفاده می شود. پولیش نوعی ماده خمیری شکل بوده که بر روی سطوحی مختلفی نظیر چوب، شیشه و پلاستیک اسپری می گردد. این رنگ علاوه بر قیمت بالا باید در محیطی ایزوله و به دور از هر گونه آلودگی و گرد و خاک پاشیده شود از این رو ساخت کابینت‌های پولیشی و پلی اورتان کار آسانی نمی باشد.

کابینت‌های پولیشی در گروه کابینت‌های انزو می باشد با این فرق که روکش‌های انزو وکیوم شده اما کابینت‌های پولیشی پس از پولیش شدن با استفاده از رنگ‌های پلی اورتان، سطحی آیینه ای و براق خواهند داشت. این نوع کابینت‌ها دارای مغزی ام دی اف خام بوده و به وسیله دستگاه‌های CNC به شکل‌های مختلفی برش خورده و طرح‌های گوناگونی بر روی آن حکاکی می شود.

ویژگی های کابینت پولیشی و پلی اورتان

  • سطوح این کابینت‌ها دارای پوشش دهی کامل بوده و سطح آن اکسیده نمی شود.
  • رنگ‌های پولیشی و پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها باعث مقاومت این محصول در برابر هر گونه ضربه و آسیب می شود.
  • ظاهر براق و درخشان این کابینت‌ها باعث افزایش جذابیت آشپزخانه خواهد شد.

قیمت کابینت پولیشی و پلی اورتان

قیمت این کابینت‌ها به دلیل رنگ پولیش موجود بر روی آن و نیاز به محیطی تمیز و مخصوص در مقایسه با سایر کابینت‌ها بیشتر می باشد. این کابینت‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابر هر گونه ضربه و خراش دارد.

مزایای کابینت پولیشی

رنگ و مایع پولیشی موجود بر روی این کابینت‌ها ضخامت آن را تا ۳ میلیمتر افزایش داده و همین امر سبب افزایش استحکام این محصول شده است.

ام دی اف خام دارای تاب می شود ولی پولیش و رنگ پلی اورتان قرار گرفته بر روی آن باعث می شود که این کابینت‌ها به هیچ عنوان تاب پیدا نکند.

همچنین رنگ پولیشی قرار گرفته بر روی این کابینت ها شبیه به چسبی قوی عمل کرده و ضربه و فشار باعث فرو رفتگی این کابینت ها خواهد شد.

مرحله پولیش کاری کابینت های پولیشی باعث براق و درخشان شدن این کابینت ها شده و نور اتاق را افزایش می دهد.

این کابینت‌ها اغلب به رنگ سفید بوده که با تمامی اجزای آشپزخانه هماهنگ می شود.

لایه‌های رنگی پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها مانع از جذب نم و رطوبت شده و عمری طولانی پیدا می کند.

تعمیر و نگهداری این کابینت‌ها بسیار آسان و راحت می باشد.

نحوه ساخت کابینت پولیشی

برای ساخت این نوع کابینت‌ها یک ورق MDF خام با ضخامت ۲۵ میلیمتر در نظر گرفته شده و با استفاده از دستگاه CNC طرح آن حکاکی می شود و سپس طرح درب آن نیز نقش بسته می شود. در مرحله بعدی چندین لایه رنگ پلی اورتان براق بر روی سطح کار قرار گرفته و سمباده کاری می گردد. پس از تکرار ۳ الی ۴ مرحله حدود ۳ میلی متر روی کار را رنگ می پوشاند.

در مرحله بعدی نوبت به پولیش کاری می رسد. در این مرحله بر روی یک نمد زبر مقداری پولیش ریخته و بر روی کار ساییده می شود. این کار تا زمانی تکرار می گردد که حباب های رنگ از بین رفته و کار سطحی صاف و براق پیدا کند. مرحله پولیش کاری زمان زیادی می برد به همین دلیل قیمت این نوع کابینت‌ها بالاتر باشد.

آرشام دکور خدمات خرید اقساطی کابینت  و دکوراسیون داخلی اقساطی هم ارائه می دهد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده نمائید.

از دیگر محصولات آرشام دکور میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

کابینت ام دی اف ـ کابینت گلاس ایرانی ـ کابینت ممبران ـ کابینت گلاس ترک ـ کابینت نئوکلاسیک ـ کابینت تمام چوب