انواع دستگیره کابینت نئوکلاسیک + مشاهده مدل ها

کابینت نئوکلاسیک این روز‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل کابینت که تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است نه سادگی بیش از حد کابینت مدرن و نه پیچیدگی بالای کابینت کلاسیک را دارد. اما یک نکته بسیار مهم بعد از انتخاب کابینت نئوکلاسیک بدون شک انتخاب مناسب از دستگیره کابینت نئوکلاسیک است که در زیبایی کابینت‌ها شما نقش ویژه‌ای خواهند داشت. این نوع دستگیره‌ها در انواع مدل، رنگ و جنس وجود دارند. اگر می‌خواهید با دستگیره کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر آشنا بشوید پس لطفا تا ادامه این مقاله ما را همراهی بکنید.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک و ویژگی‌های آن

دستگیره‌ کابینت نئوکلاسیک بیشتر از جنس مواد مقاوم و باکیفیت مثل فلزات (مس، برنز، فولاد ضد زنگ و..) و یا سرامیک ساخته می‌شود. این مدل دستیگره‌ها معمولاً از طرح و نقوش ظریفی برخوردارند تا به نوعی اصالت کلاسیک کابینت نئوکلاسیک حفظ بشود. اما برحسب سلیقه هم می‌توان از دستگیره‌های ساده‌تر که طرح‌های خطی و نقطه‌ای دارند، استفاده کرد.

رنگ‌های متنوعی در دستگیره کابینت نئوکلاسیک وجود دارند اما متداول‌ترین آن‌ها که هماهنگی بالایی با سبک این کابینت‌ها خواهند داشت، رنگ‌های نقره‌ای، طلایی، برنزی، مسی و مشکی است. این رنگ‌ها تضاد خوبی با کابینت نئوکلاسیک ایجاد کرده و به زیبایی آن‌ها کمک می‌کنند.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک و ویژگی‌های آن

انواع مدل دستگیره کابینت نئوکلاسیک

دستگیره‌های کابینت نئوکلاسیک می‌توانند انواع مختلف داشته باشند اما به طور معمول دو نوع دستگیره، به عنوان رایج‌ترین دستگیره‌ها برای کابینتهای نئوکلاسیک مورد استفاده هستند:

دستگیره کابینت نئوکلاسیک دکمه‌ای

دستگیره دکمه‌ای که به آن دستگیره تک پیچ هم گفته می‌شود. یک نوع دستگیره مناسب برای کابینت‌های نئوکلاسیک است که با سادگی و سبک کلاسیک خود، اصالت کابینت نئو کلاسیک را دو چندان می‌کند. این نوع دستگیره‌ها اغلب از جنس مواد فلزی و سرامیکی و حتی چوبی هستند و طرح‌های کروی، مکعبی، لوزی و.. را شامل می‌شوند. دستگیره دکمه‌ای بیشتر برای کشو‌های کابینت استفاده دارند، اما به هر حال می‌توان از آن‌ها برای قفسه‌ها هم به کار گرفت. اگر ابعاد کشو حجیم و بزرگ باشد، از دستگیره کابینت نئوکلاسیک با طراحی دکمه‌ای می‌توان به تعداد بیشتر از یک یعنی به تعداد دو عدد استفاده کرد تا باز و بستن کشو‌ها راحت‌تر شود‌.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک خطی

نوع دیگر دستگیره کابینت نئوکلاسیک، دستگیره خطی یا دوپیچ است چرا که با دو پیچ این نوع دستگیره روی درب کابینت نصب می‌شود. دستگیره‌های خطی درواقع بیشتر از متریال فلزی هستند، ولی جنس‌های چوبی و سرامیکی هم دارند. این دستگیره‌ها به صورت خط کوتاه یا بلند به شکل افقی یا عمودی روی کابینت و کشو‌ها نصب می‌شوند. در نظر بگیرد انواع مدل‌های دستگیره کابینت خطی وجود دارند که برای انتخاب نوع مناسب آن‌ها برای کابینت نئوکلاسیک، سعی بکنید طرح‌هایی مد نظر داشته باشید که در عین سادگی، نقوش و طراحی‌های ظریفی روی آن اجرا شده تا به نوعی با سبک نئوکلاسیک کابینت هماهنگی داشته باشند.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک خطی

دستگیره خطی بهتر است یا دکمه‌ای؟

انتخاب دستگیره خطی یا دکمه‌ای  برای کابینت‌ نئوکلاسیک وابسته به سلیقه و به نوعی نیاز‌های شما است. نوع دکمه‌ای دستگیره‌ها بیشتر سبک مینیمال و ساده‌تر دارند و برای افرادی که دوست دارند سادگی کابینت‌های نئو کلاسیک خود را بیشتر نمایان کنند، گزینه بهتری خواهد بود.

از طرفی دستگیره‌های خطی کاربری راحتی در مقایسه با نوع دکمه‌ای دارند و باز و بسته کردن درب کابینت با آن‌ها راحت و مناسب‌تر است. درمجموع اینکه بگوییم کدام دستگیره بهتر است بستگی بالایی به نیاز و سلیقه شما خواهد داشت. حتی می‌توانید به صورت خلاقانه از ترکیب دستگیره خطی و دکمه‌ای در قفسه‌ها و کشو‌های کابینت نئوکلاسیک خود استفاده کرده تا عین زیبایی، راحتی استفاده از کابینت و کشو‌ها را حفظ بکنید.

مناسب‌ترین دستگیره برای کابینت نئوکلاسیک

برای انتخاب مناسب‌ترین دستگیره برای کابینت نئوکلاسیک باید رنگ و مدل کابینت نئوکلاسیک را بررسی کرده تا هماهنگ‌ترین دستگیره انتخاب شود. اما به طور معمول بیشتر دستگیره‌های سبک نئوکلاسیک ساده یا با طرح‌های ظریف هستند که به شکل خطی یا دکمه‌ای استفاده می‌شوند. جنس اغلب آن‌ها از فلز، سرامیک، استیل و گاهی چوب است که رنگشان هم در بیشتر مواقع متضاد  با رنگ کابینت انتخاب می‌شوند. فراموش نکنید، رنگ‌های برنزی و طلایی و مشکی پرکاربردترین رنگ‌ها برای دستگیره کابینت‌های نئوکلاسیک هستند.

مناسب‌ترین دستگیره برای کابینت نئوکلاسیک

نکات مهم در انتخاب دستگیره کابینت نئوکلاسیک

اگر می‌خواهید دستگیره کابینت نئوکلاسیک باکیفیت، مقاوم و در عین حال زیبا و هماهنگ با طرح، رنگ و سبک کابینت نئوکلاسیک خود داشته باشید، لازم است بعضی از نکات را در زمان انتخاب آن‌ها به مد نظر بگیرید:

  • جنس و کیفیت: دستگیره کابینت نئوکلاسیک باید از حداکثر کیفیت و دوام بالا برخوردار باشد. طراحی دقیق آن باید به گونه‌ای باشد که ضمن باز و بسته کردن راحت کشو و کابینت‌ها، از لحاظ طراحی، هماهنگی لازم را با سبک کابینت نئو کلاسیک داشته باشد. متریال این نوع دستگیره‌ها بهتر است جهت تناسب سازی با سبک کابینت، بیشتر متریال فلزی یا سرامیکی انتخاب بشوند.
  • رنگ: رنگ دستگیره کابینت نئوکلاسیک مهم‌ترین فاکتوری است که باید متناسب با سبک نئوکلاسیک باشد. رنگ‌های طلایی، برنزی، مسی و مشکی بیشترین هماهنگی با کابینت‌های نئوکلاسیک دارند ولی به هر حال سلیقه کاربر در هر زمانی در ارجحیت قرار دارد. همچنین ایجاد تضاد رنگی بین کابینت و دستگیره هم از جمله نکته کلیدی است که باید در انتخاب دستگیره به آن دقت بکنید.
  • طرح و نقش : در انتخاب دستگیره برای کابینت نئوکلاسیک لازم است نکاتی را در رابطه با طرح و نقش آن مورد توجه قرار بگیرد. کابینت‌های نئوکلاسیک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک هستند پس شما باید این مورد را در انتخاب طرح و سبک دستگیره هم مد نظر بگیرید. دستگیره‌هایی که نقوش و طرح ظریف با پیچیدگی مختصر دارند می‌توانند ایده‌آل‌ترین دستگیره‌ها برای کابینت نئوکلاسیک باشند.
  • اندازه: اندازه دستگیره باید با ابعاد کابینت‌های شما منطبق باشد تا علاوه بر افزایش زیبایی کابینت‌ها، کاربری راحتی داشته و به نوعی باز و بسته کردن درب کابینت‌ها را آسان‌تر کند. به عنوان مثال اگر از دستگیره بسیار کوچک برای کابینت با ابعاد و وزن بالا استفاده بکنید، در باز و بسته کردن آن دچار مشکل خواهید شد.

جمع‌بندی

نئوکلاسیک یکی از سبک‌‌های منعطف برای کابینت‌های آشپزخانه است که سادگی سبک مدرن و پیچیدگی ظریف سبک کلاسیک را در خود جای داده است. می توان از دستگیره‌های مختلفی با طرح و رنگ و جنس متنوع برای این نوع کابینت‌ها استفاده کرد. به عنوان جمع‌بندی می‌توانیم بگوییم: دستگیره کابینت نئوکلاسیک در دو نوع خطی و دکمه‌ای با طرح‌های متفاوت هستند که اغلب جنس فلزی، سرامیکی و به ندرت چوبی دارند که متناسب با سلیقه، نیاز و رنگ و سبک کلی کابینت نئوکلاسیک می‌تواند منطبق‌ترین دستگیره نئوکلاسیک را انتخاب کنید.

مجموعه آرشام دکور ضمن ارائه خدمات متنوع در عرصه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، خدمات بروز و حرفه‌ای محصر‌بفردی جهت طراحی و اجرای انواع کابینت و کمد دیواری با کمک کادر مجرب و کاربلد دارد. با تماس با کارشناسان این مجموعه می‌توانید مشاوره‌های هوشمندانه‌ لازم، جهت انتخاب انواع کابینت و اکسسوری و دستگیره‌های متنوع در سبک‌های مختلف و متناسب با نیاز و سبک خانه و آشپزخانه خود داشته باشید‌.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

11 − هشت =

نوشتهٔ پیشین
کابینت آشپزخانه کوچک پنجره دار
نوشتهٔ بعدی
کابینت مدرن سفید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ