کفپوش پارکت لمینت

قرنیز دیوار

قرنیزها یکی از ابزارهایی است که زیبایی خانه شما را افزایش می دهد. این ابزار به طور کی به دو دسته قرنیز چوبی و قرنیز سنگی دسته بندی می شود. قرنیزهای چوبی در مقایسه با قرنیزهای سنگی تنوع طرحی و رنگی بیشتری دارد. امروزه استفاده از قرنیزهای پی وی سی و ام دی اف رواج بیشتری پیدا کرده است.

به طور کلی می توان گفت که قرنیزها باند و یا نوار باریک اطراف دیوارها هستند که برای پرکردن فضای بین دیوارها و کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. ابزارها نیز انواع مختلف پروفیل‌ها می باشند که در مکان‌های گوناگون و برای پوشش فضاهای مختلف به کار برده می شود. ابزارها از جنس های مختلفی تشکیل شده و شکل و فرم آنها با یکدیگر تفاوت دارد. از جمله ابزارها عبارت است از قرنیزهای تاشو، ابزار روکوب، ابزار میانه و … .

نمونه هایی از قرنیز دیوار

فرم ثبت سفارش

  خرید به صورت اقساطی

  چرا از قرنیز استفاده کنیم؟

  شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دلیل استفاده از قرنیزها چیست و چرا لازم است از قرنیزها استفاده کنیم؟ برای پاسخ گویی به این سوال باید بگوییم که نصابان پارکت در هنگام نصب پارکت‌ها کمی فضای خالی بین دیوارها باقی می گذارند تا در صورت انبساط پارکت‌ها بر اثر گرما فضای خالی وجود داشته باشد. قرنیزها پرکننده خوبی برای این فضا محسوب می شود که با طرح و رنگ‌های متنوع خود می توانند باعث افزایش زیبایی ساختمان شوند.

  قرنیزها از نظر ارتفاع به دو دسته هفت سانتی و نه سانتی تقسیم بندی می شوند.

  از نظر طول به دو دسته قرنیزهای ۲۸۰ سانتی متری و ۳۶۶ سانتی متری تقسیم بندی می شوند.

  و از نظر ضخامت در دو نوع قرنیزهای ۸ میلیمتری و ۱۶ میلیمتری موجود می باشند.

  انواع قرنیز

  قرنیز ام دی اف

  قرنیزهای ام دی اف که به قرنیزهای چوبی معروف نیز است در گذشته کم تر استفاده کمتری داشت ولی امروزه استفاده از این ابزار رواج بیشتری پیدا کرده است. قرنیزهای ام دی اف ۱۶ میلیمتری برای مکان‌هایی که پوشش اصلی آن ها لمینت و پارکت است، مورد استفاده قرار می گیرد.

   قرنیز پی وی سی

  قرنیزهای پی وی سی برای مکان‌هایی که شرایط ایجاد نم و رطوبت در آنها فراهم است، مورد استفاده قرار می گیرد. این قرنیزها در دو نوع توپر و توخالی در بازار موجود می باشد که قرنیزهای توپر مستحکم تر بوده و در برابر هر گونه ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. قرنیزهای توخالی برای مکان‌های عبور سیم و کابل به کار برده می شود.

  قرنیز سنگی و سرامیکی

  با ورود قرنیزهای چوبی استفاده از قرنیزهای سرامیکی رواج کمتری پیدا کرده است. وزن بالای این ابزارها و نصب دشوار به مرور زمان استفاده از این محصول را کاهش داده است.

  ویژگی قرنیز و ابزار خوب

  • قرنیزها به دلیل نصب در کف دیوار و قسمت پایینی باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد.
  • مقاومت در برابر نم و رطوبت از دیگر ویژگی‌های قرنیزها محسوب می شود.
  • قرنیزها باید عایق مناسبی در برابر گرما و سرما باشند.
  • نصب و اجرای آسان و سریع از جمله دیگر ویژگی‌های قرنیز به شمار می رود.
  • از جمله اصلی ترین ویژگی‌های قرنیزها که باعث فروش آنها در بازار شده است، ظاهر زیبا و جذاب این ابزارها می باشد.
  امتیاز دهید
  ×

  ارسال پیام در واتس‌اپ

  × واتس‌اپ