مقایسه کابینت های گلاس و نئوکلاسیک

اغلب سوال میپرسند که کابینت های گلاس بهتر است یا نئوکلاسیک؟ و چه فرقی دارند؟ اما باید گفت که این سوال ایراد دارد! چراکه نئوکلاسیک یک سبک طراحی است و های گلاس یک متریال و جنس کابینت. حتی ممکن است یک کابینت نئوکلاسیک را با های گلاس طراحی و اجرا کنید. البته اغلب از کابینت های گلاس در طراحی و اجرای کابینت سبک مدرن استفاده می شود و برای سبک نئوکلاسیک کابینت های پولیشی، روکش وکیوم، ممبران (روکش پی وی سی)، روکش وکیوم و پلی اورتان پیشنهاد می شود.

کابینت نئوکلاسیک و های گلاس

معرفی کابینت نئوکلاسیک و مزایا و معایب آن

کابینت نئوکلاسیک با الهام از اصول طراحی کلاسیک و قدیمی به همراه ادغام آن با سبک مدرن، جلوه ‌ای خاص به فضای داخلی شما می ‌بخشد. این نوع کابینت با استفاده از جزئیات ظریف، یک ترکیب بی ‌نظیر از زیبایی را در مکان مورد نظر به وجود می آورد.

سه نمونه از نمونه های کابینت نئوکلاسیک آرشام دکور:

نمونه کابینت روکش وکیوم سفید زیبا در سبک نئوکلاسیک

کابینت پلی اورتان سفید سبک نئوکلاسیک 2024

نمونه کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان آبی در شوروم آرشام دکور در مازندران

مشاهده نمونه های بیشتر کابینت نئوکلاسیک

این نوع کابینت دارای ماندگاری بالایی است. طرح ‌ها و نقش‌ های چوبی آن، حس گرما و آرامش را به فضای داخلی اضافه می‌کنند و دکوراسیون شما را به منظره ای شیک و ارزشمند تبدیل می کند. این نوع کابینت دارای مزایا و معایبی است که عبارت اند از:

مزایای کابینت نئوکلاسیک به شرح زیر می باشد:

ظاهر شیک و لوکس: با توجه به اینکه کابینت نئوکلاسیک بهتر است یا های گلاس می توان اظهار داشت که کابینت نئوکلاسیک با طرح‌ های پیچیده حس لوکس و شیکی را به دکوراسیون می بخشد.

قابلیت اجرا در همه ی انواع سبک دکوراسیون: کابینت نئوکلاسیک یک سبک از ادغام کابینت کلاسیک و کابینت مدرن است. در نتیجه امکان اجرای این سبک کابینت آشپزخانه برای منازل کلاسیک یا سلطنتی و منازل مدرن و لوکس وجود دارد.

دوام و ماندگاری: این نوع کابینت با استفاده از چوب با کیفیت و جزئیات دقیق دارای دوام زیادی است. معمولاً طول عمر طولانی ‌تری نسبت به سایر انواع کابینت ‌ها دارد.

تنوع مدل ها و نقش ها: کابینت نئوکلاسیک در انواع ‌نقش های متنوعی طراحی شده است. این مدل ‌ها معمولاً با استفاده از فنون سنتی و هنر دستی خلق می ‌شوند و جلوه کلاسیک و زیبایی را برای فضای داخلی ایجاد می کنند.

معایب کابینت نئوکلاسیک به شرح زیر می باشد:

نیاز به نگهداری و مراقبت: کابینت نئوکلاسیک به دلیل استفاده از چوب طبیعی و یا متریال های باکیفیت دیگر، نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ‌ای دارد. برای حفظ ظاهر زیبا و ماندگاری آن، باید به صورت منظم پاکسازی و نگهداری شود.

کابینت نئوکلاسیک بهتر است یا های گلاس

قیمت بالاتر: طراحی و اجرای این سبک با ویژگی های خاص خود، قیمت کابینت را افزایش می دهد. البته ما در آرشام دکور با ایجاد خدمات کابینت اقساطی، این مشکل را برطرف کرده ایم.

پیشنهاد آرشام دکور:

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

آشنایی با کابینت های گلاس و مزایا و معایب آن

اگر ذهتان همچنان درگیر این سوال شده است که کابینت نئوکلاسیک بهتر است یا های گلاس؟ باید بیان کرد که کابینت های گلاس یک نوع کابینت مدرن است که با استفاده از سطوح براق و شفاف ساخته شده است که در آرشام دکور دو مدل ایرانی و ترکیه ای موجود می باشد.

سه مدل کابینت های گلاس بسیار زیبا از آرشام دکور:

کابینت تلفیقی پله ای های گلاس و روکش چوب دو رنگ سبک مدرن

نمونه کابینت آشپزخانه های گلاس سفید طوسی زیبا در سبک مدرن

نمونه کابینت های گلاس و ام دی اف برجسته سفید قهوه ای در سبک مدرن

مشاهده نمونه های بیشتر کابینت های گلس

این کابینت مزایا و معایب متعددی دارد که عبارت اند از:

مزایای کابینت های گلاس به شرح زیر می باشد:

ظاهر زیبا: کابینت ‌های گلاس به دلیل شفافیت، ظاهر جذابی را برای محل مورد نظر پدیدار می کند. آنها می‌ توانند فضا را روشن و بزرگ ‌تر نشان دهند و جلوه ‌ای لوکس را ایجاد کنند. به همین دلیل های‌گلاس می تواند یک انتخاب ایده آل برای کابینت آشپزخانه کوچک باشد.

تمیز نمودن آسان : سطح کابینت ‌مدل های گلاس به راحتی تمیز می شود. همچنین می توان با یک پارچه نرم و محلول تمیزکننده آن ها را به راحتی پاک کرد و براق نگه داشت.

قیمت مقرون به صرفه: کابینت های گلاس به لحاظ قیمتی مقرون به صرفه تر از کابینت نئوکلاسیک با متریال ها دیگر است.

معایب کابینت ‌های گلاس به شرح زیر می باشد:

اثر انگشت و لکه‌ ها: سطح کابینت ‌های گلاس به سرعت اثر انگشت و لک را جذب می‌کند و این به تمیزکاری مکرر نیاز دارد.

خطر شکستگی: مواد استفاده شده در کابینت‌ های گلاس نسبت به مواد دیگر حساس ‌تر هست و در مواجهه با ضربه قوی ممکن است شکسته شود.

مقایسه کابینت نئوکلاسیک و های گلاس با توجه به دکوراسیون داخلی

جزیره کابینت نئوکلاسیک بزرگ کشویی آبی تیره با غذاخوری

با توجه به دکوراسیون داخلی برای اینکه بدانید کابینت نئوکلاسیک بهتر است یا های گلاس می توان پاسخ داد که عموماً به سلیقه شخصی و سبک مورد نظر بستگی دارد. کابینت نئوکلاسیک بر پایه الگوهای کلاسیک و سنتی ساخته می‌ شود. حکاکی ‌های دقیق و جزئیات فراوان در این کابینت قابل مشاهده است. برای ساخت این نوع کابینت از انواع چوب ‌های با کیفیت و مرغوب استفاده می شود.

این مواد حس گرما را در داخل فضا ایجاد می کند. کابینت نئوکلاسیک معمولاً در رنگ ‌های تیره و گرم مانند قهوه‌ای و رنگ ‌های طبیعی چوب می باشد. این رنگ ‌ها با استفاده از ترکیبات طراحی و دکوراسیون دیگر، فضایی دلنشین و آرام را ایجاد می‌ کنند.

کابینت ‌های گلاس دارای طراحی ساده و خطوط شیکی است که برای دکوراسیون مدرن مناسب می باشد. برای ساخت کابینت ‌های گلاس، از مواد شفاف مانند آکریلیک استفاده می ‌شود. این مواد بازتاب نور را در فضا ایجاد می کنند. این نوع کابینت اغلب در رنگ‌ های ساده و شفاف مانند سفید، مشکی، سرمه‌ای و آبی استفاده می‌ شود. این رنگ ‌ها فضایی باز و روشن را ایجاد می نمایند.

مقایسه کابینت های نئوکلاسیک با های گلاس از نظر فضای آشپزخانه و بودجه

کابینت های گلاس سفید آشپزخانه بزرگ سبک مدرن

مقایسه بین اینکه کابینت نئوکلاسیک بهتر است یا های گلاس می توان اعلام کرد که کابینت های‌ نئوکلاسیک و های گلاس دو سبک مختلف در طراحی آشپزخانه می باشند که هرکدام ویژگی ‌های خاصی دارند.

کابینت نئوکلاسیک دارای جزئیات زیادی مانند نقش ‌های تزئینی، حکاکی‌ می باشد. این نوع کابینت با استفاده از رنگ های گرم، آشپزخانه را دلنشین نشان می دهد و اغلب برای کابینت آشپزخانه بزرگ و متوسط مناسب هستند. کابینت های گلاس دارای رنگ های روشن و نیمه شفاف می باشد که به آشپزخانه ظاهری مدرن و ساده می بخشد.

کابینت مدل نئوکلاسیک انعکاس نور را کمتر می کند ولی کابینت های گلاس به دلیل سطح براق، نور را به طور فوق العاده منعکس می کند و در آشپزخانه ظاهری باز و روشن را ایجاد می کند. این نوع کابینت به خاطر توانایی انعکاس نور، معمولا در آشپزخانه های کوچک و تاریک به خوبی عمل می کند.

کابینت نئوکلاسیک با چوب باکیفیت بالا ساخته می شود و امکان دارد قیمت آن افزایش یابد. کابینت های گلاس با روکش ام دی اف تولید شده است که این نوع مواد به طور کلی ارزان تر از چوب می باشد. اما می توانید ظاهر براقی برای آشپزخانه خود با بودجه کم ایجاد کنید.

انواع کابینت های نئوکلاسیک دارای حکاکی های زیادی است که این جزئیات هزینه ساخت کابینت را افزایش می دهد. ولی کابینت های گلاس معمولا دارای طرح های ساده ای است که هزینه کمتری نسبت به نئوکلاسیک دارد.

کابینت سفید آشپزخانه کوچک دو طرفه

جمع بندی

کابینت نئوکلاسیک با استفاده از چوب درجه یک و جزئیات معماری و منبت کاری ساخته شده است و در واقع یک سبک طراحی است. در مقابل، کابینت های گلاس به عنوان یک متریال مناسب در ساخت کابینت با طرحی مدرن و ساده مناسب است. انتخاب این دو سبک به دکوراسیون داخلی محل مورد نظر وابسته می باشد. برای دکوراسین های کلاسیک و نئوکلاسیک با فضای باز تر کابینت نئوکلاسیک و برای دکوراسیون های مدرن و مینیمال با فضای کمتر کابینت های گلاس پیشنهاد می شود. به لحاظ قیمت نیز قیمت کابینت نئوکلاسیک گران تر از کابینت های گلاس می باشد.

پیشنهاد مطالعه آرشام دکور:

زیباترین انواع جزیره آشپزخانه

مقایسه کابینت مدرن و کلاسیک

بهترین رنگ کابینت

معرفی انواع کابینت

کابینت چی مده؟

برچسب ها: مقایسه انواع کابینت

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هفت − 4 =

نوشتهٔ پیشین
انواع جزیره آشپزخانه لاکچری، نئوکلاسیک، مدرن ( جدیدترین های 1403)
نوشتهٔ بعدی
مهندس امیر توسلی کیا؛ موسس برند آرشام دکور
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ