خرید کابینت پولیشی و کابینت پلی اورتان

در صورتی که به دنبال کابینت‌های شیک و مدرن برای آشپزخانه خود هستید، حتما نام کابینت پولیشی و کابینت پلی اورتان به گوش شما خورده است. همان طور که از نام آن پیداست در ساخت این نوع کابینت‌ها از رنگ پلی اورتان و مایع پولیش استفاده می شود و این ویژگی آن را برای بازسازی و دکوراسیون شیک آشپزخانه مناسب می کند. پولیش نوعی ماده خمیری شکل بوده که بر روی سطوحی مختلفی نظیر چوب، شیشه و پلاستیک اسپری می گردد. این رنگ علاوه بر قیمت بالا باید در محیطی ایزوله و به دور از هر گونه آلودگی و گرد و خاک پاشیده شود. از این رو طراحی و ساخت کابینت از مدل های پولیشی و پلی اورتان کار آسانی نمی باشد و باید کاملا تخصصی و طبق استاندارد های آن اجرا شود.

کابینت‌های پولیشی در گروه کابینت‌های انزو می‌باشد با این فرق که روکش‌های انزو وکیوم شده اما کابینت های پولیشی پس از پولیش شدن با استفاده از رنگ‌های پلی اورتان، سطحی آیینه ای و براق خواهند داشت. این نوع کابینت‌ دارای مغزی ام دی اف خام بوده و به وسیله دستگاه‌های CNC به شکل‌های مختلفی برش خورده و طرح‌های گوناگونی بر روی آن حکاکی می شود.

نمونه کارهای کابینت پولیشی و پلی اورتان طراحی شده توسط آرشام دکور

مشخصات کابینت آشپزخانه پولیشی وپلی اورتان

نوع بدنهنوع دربنوع صفحهمگنت یا دستگیرهتاج و زیرچراغپاخورنوع لوالهزینه نصب
درجه MDF یکروکش رنگشرکتی لب گرد 5 سانتیبه انتخاب مشتریداردداردارامبند10%

کابینت پولیشی چیست؟

به کابینتی که جنس بدنه آن از رنگ پولیش ساخته شده باشد و رنگ آنها همانند یک لایه شفاف به ضخامت ۳ میل روی بدنه قرار گیرد، کابینت پولیشی می‌گویند. از بهترین ورق‌های ام دی اف خام که همان ام دی اف واناچای مالزی و تایلند است، برای ساخت این کابینت استفاده می‌گردد. کابینت‌های پولیشی به طور کامل ضد آب هستند، زیرا همه بدنه آن‌ها با ماده پولیش محافظت شده است و دیگر راه نفوذ برای رطوبت و آب باقی نمی‌ماند، به خصوص اگر در مناطق مرطوب از آن استفاده شود. منحصر به فرد بودن رنگ کابینت‌های پولیشی به سفید موجب تمایز آنها نسبت به دیگر کابینت‌ها شده است. همچنین کابینت پولیش سفید موجب می‌گردد که آشپزخانه شما خیلی بزرگتر به نظر آید.

ساخت کابینت‌های پولیشی خیلی سخت بوده و نیاز به دقت و حساسیت خیلی بالایی دارد و همین موضوع موجب اعمال هزینه‌های خیلی زیادی می‌گردد. این نوع کابینت قیمت خیلی بیشتری نسبت به کابینت وکیوم و هایگلاس دارد، زیرا رنگ آن گران‌تر است.

کابینت پلی اورتان چیست؟

به آن دسته از کابینت‌هایی که از جنس ام دی اف یا چوب هستند و برای رنگ آمیزی آنها از رنگ پلی اورتان استفاده می‌کنند، کابینت پلی اورتان می‌گویند. طول عمر و ماندگاری این کابینت نسبت به دیگر کابینت‌ها بیشتر است. ضد آب بودن یکی از ویژگی‌ها و مزیت‌های اصلی آن به حساب می‌آید، زیرا یک لایه نانو بر روی آن دارد.

تنوع رنگی کابینت‌های پلی اورتان خیلی بالا است. این ویژگی قدرت انتخاب خیلی وسیعی را به متقاضیان می‌دهد. بر عکس کابینت هایگلاس، این کابینت در برابر خراش و سایش مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. از معایب اصلی این نوع کابینت، می‌توان به گران بودن قیمت آن، تغییر رنگ در صورت عدم نگهداری اصولی و کدر شدن آن اشاره نمود. رنگ های پلی اورتان که در این کابینت به کار برده می‌شوند در دو نوع بر پایه آب و پایه روغن هستند. نگهداری آسان و راحت و تمیز کردن کابینت‌های پلی اورتان در زمره مزایای اصلی آن به شمار می‌آید.

آرشام دکور

ویژگی های کابینت پولیشی و کابینت پلی اورتان

  • سطوح این کابینت‌ها دارای پوشش دهی کامل بوده و سطح آن اکسیده نمی شود.
  • رنگ‌های پولیشی و پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها باعث مقاومت این محصول در برابر هر گونه ضربه و آسیب می شود.
  • ظاهر براق و درخشان این کابینت‌ها باعث افزایش جذابیت آشپزخانه خواهد شد.

قیمت کابینت پولیشی و پلی اورتان

قیمت کابینت آشپزخانه پولیشی به دلیل رنگ پولیش موجود بر روی آن و نیاز به محیطی تمیز و مخصوص در مقایسه با سایر کابینت‌ها بیشتر است. این کابینت‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابر هر گونه ضربه و خراش دارد.

مزایای کابینت پولیشی

  • رنگ و مایع پولیشی موجود بر روی این کابینت‌ها ضخامت آن را تا ۳ میلیمتر افزایش داده و همین امر سبب افزایش استحکام این محصول شده است.
  • ام دی اف خام دارای تاب می‌شود ولی پولیش و رنگ پلی اورتان قرار گرفته بر روی آن باعث می‌شود که این کابینت‌ها به هیچ عنوان تاب پیدا نکند.
  • رنگ پولیشی قرار گرفته بر روی این کابینت‌ها شبیه به چسبی قوی عمل کرده و ضربه و فشار باعث فرو رفتگی این کابینت ها خواهد شد.
  • مرحله پولیش کاری کابینت‌های پولیشی باعث براق و درخشان شدن آنها شده و نور اتاق را افزایش می‌دهد.
  • این کابینت‌ها اغلب به رنگ سفید بوده که با تمامی اجزای آشپزخانه هماهنگ می‌شود.
  • لایه‌های رنگی پلی اورتان موجود بر روی این کابینت‌ها مانع از جذب نم و رطوبت شده و عمری طولانی پیدا می کند.
  • تعمیر و نگهداری این کابینت‌ها بسیار آسان و راحت است.

نحوه ساخت کابینت پولیشی

برای ساخت این نوع کابینت‌ها یک ورق MDF خام با ضخامت ۲۵ میلیمتر در نظر گرفته شده و با استفاده از دستگاه CNC طرح آن حکاکی می‌شود و سپس طرح درب آن نیز نقش بسته می‌شود. در مرحله بعدی چندین لایه رنگ پلی اورتان براق بر روی سطح کار قرار گرفته و سمباده کاری می‌گردد. پس از تکرار ۳ الی ۴ مرحله حدود ۳ میلی متر روی .کار را رنگ می‌پوشاند.

در مرحله بعدی نوبت به پولیش کاری می‌رسد. در این مرحله بر روی یک نمد زبر مقداری پولیش ریخته و بر روی کار ساییده می‌شود. این کار تا زمانی تکرار می‌گردد که حباب‌های رنگ از بین رفته و کار سطحی صاف و براق پیدا کند. مرحله پولیش کاری زمان زیادی می‌برد به همین دلیل قیمت این نوع کابینت‌ها بالاتر است.

آرشام دکور خدمات خرید اقساطی کابینت  و دکوراسیون داخلی اقساطی هم ارائه می دهد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده نمائید.

از دیگر محصولات آرشام دکور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کابینت ام دی اف _ کابینت هایگلاس _ کابینت ممبران _ کابینت کلاسیک _ کابینت نئوکلاسیک _ کابینت روکش چوب _ کابینت تمام چوب _ کمد دیواری

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید
×

ارسال پیام در واتس‌اپ

× واتس‌اپ